جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 9784
زمان انتشار: 23 مهر 1390 16:32:00

اتحادیه مرغداران گوشتی: ضرورت افزایش قیمت مرغ

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: برای حفظ منافع مرغ داران باید قیمت مرغ در کشتارگاه ها حداقل 3360 تومان باشد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، مقدم نیا افزود: این قیمت را وزارت جهاد کشاورزی هم تایید می کند با این حال دولت مخالف این افزایش قیمت است.

وی گفت: هم اکنون قیمت مرغ گوشتی در کشتارگاه ها ،2900 تا 3 هزار تومان است که این قیمت پاسخگوی هزینه های تولید نیست.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزود: دولت پیش از این و در پی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اعلام کرده بود با افزایش قیمت منطبق با محاسبات واقعی بازار موافق است اما اکنون خلاف تعهد خود عمل می کند.

وی گفت: افزایش قیمت سوخت گازوئیل تا هر لیتر150تومان موجب بالا رفتن قیمت تمام شده در تولید مرغ شده است بنابراین دولت باید قیمت کف پیشنهاد شده را تصویب کند.

مقدم نیا با اشارهبه تولید سالانه بیش از یک میلیون و600 هزار تن مرغ گوشتی در کشور افزود: هم اکنون تولید کشور از مصرف آن بالاتر است که این خود گویای بی برنامه بودن تولید و موجب زیان هرچه بیشتر تولیدکنندگان است.

وی از دولت خواست در زمینه ایجاد امکان صادرات مرغ گوشتی و برقراری جوایز صادراتی در این زمینه و نیز ممنوعیت واردات مرغ منجمد ، تولیدکنندگان را یاری کند.

مقدم نیا نیازسنجی بازار داخلی را درباره تقاضای مصرف مرغ از ضرورت ها برای برنامه ریزی بلندمدت دانست و افزود: موضوع تامین سرمایه در گردش مورد نیاز مرغداران از دیگر ضرورت های بقا و رشد صنعت مرغداری کشور است زیرا تامین سرمایه در گردش از طریق بانک ها به آسانی مقدور نیست.
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت