جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 88634
زمان انتشار: 25 آبان 1393 12:05:00

ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تهرانی

مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از راه‌اندازی کارگاه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با ظرفیت اشتغال 60 نفر خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی علاقمند به‌ گذراندن آموزشهای مهارتی می‌توانند از آموزشهای ارتقای مهارت در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

به گزارش بازارخبر، حمیدرضا خانپور در گفت‌وگویی اظهار کرد: در راستای ایجاد 8000 فرصت شغلی جدید در استان تهران تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان به امضا رسانده‌ایم و قرار است تا در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی این آموزشها با اولویت زنان سرپرست خانوار، کارجویان، مناطق محروم و روستایی و زندانها و پادگانها ارائه شود.
 
وی ادامه داد: هم اکنون در بخش تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، تجهیزات و امکانات و مربیان با ظرفیت 60 نفر فراهم شده است و در هر دوره سه ماهه 60 نفر خروجی در این کارگاه خواهیم داشت.
 
خانپور در عین حال از فعال شدن دومین کارگاه آموزشی خبرداد و افزود: در بخش پرورش آبزیان زینتی و خوراکی نیز فضای آموزشی مناسب از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در اختیار کارآفرینان و افرادی که علاقمند به همکاری با بنیاد توسعه کارآفرینی استان تهران هستند قرار گرفته است و به زودی دومین کارگاه آموزشی پس از تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی فعال خواهد شد.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران خاطرنشان کرد: تامین برخی تجهیزات، سنجش مهارت و استانداردهای آموزشی و صدور گواهینامه از سوی این اداره کل صورت می‌پذیرد و در مقابل اعطای تسهیلات، تضمین خرید محصولات و برنامه‌ریزی در خصوص مشاوره و هدایت شغلی کارجویان برعهده بنیاد توسعه کارآفرینی استان تهران است.
 
به گفته خانپور ایجاد کارگاههای پرورش ماهیان آکواریومی و خوراکی، کارگاه آموزش خیاطی و قالیبافی در راستای تفاهم‌نامه منعقده با بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران است که بر اساس آن 8000 فرصت شغلی جدید ظرف مدت سه سال برای جوانان جویای کار تهرانی ایجاد و زمینه اشتغال مولد و پایدار فراهم خواهد شد.
 
وی همچنین از ارائه آموزشهای مهارتی در شهرکهای صنعتی،گفت: هم اکنون تحت عنوان آموزش در جوار کارگاهها این فعالیت را دنبال می‌کنیم و کلیه واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی علاقمند به‌ گذراندن آموزشهای مهارتی می‌توانند با مراجعه به ادارات کل فنی و حرفه‌ای از آموزشهای ارتقای مهارت در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

منبع:ایسنا

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت