جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 80492
زمان انتشار: 28 مرداد 1393 09:45:00
بازار خبر منتشر کرد؛

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و آغاز کسب‌و‌کار جدید+تصاویر

نشریه فوربس لیستی از بهترین کشورها برای سرمایه گذلری و تجارت را بر اساس فاکتورهای مختلف منتشر کرده است .
بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و آغاز کسب‌و‌کار جدید+تصاویر

گروه بین الملل؛ بازار خبر - روزانه شرکت‌های کوچک و بزرگ زیادی تأسیس می‌شوند و مسیر زیادی را طی می‌کنند تا درنهایت بتوانند به شرکتی موفق تبدیل شوند. اما یکی از فاکتورهایی که معمولاً افراد در راه‌اندازی کسب‌وکار خود به آن اهمیت نمی‌دهند و یا اینکه آن را در اولویت‌های آخر قرار می‌دهند "محل" تأسیس شرکت و کسب‌وکار است. به خصوص در وضعیت کنونی اقتصاد جهان که عرصه را برای شروع کسب‌وکار بر افراد تنگ کرده است، افراد برای آنکه بتوانند بهترین شانس خود رابه منظور راه انداری کسب‌وکار و شرکت امتحان کنند باید از شرایط سرمایه گذاری، قوانین  و سیاست های کاری محل شروع کسب‌وکار خود آگاهی کامل داشته باشند. نشریه فوربز اخیراً لیستی را تحت عنوان بهترین کشورها برای کسب و کار و تجارت منتشر کرده است که در آن کشورهای مختلف را بر اساس فاکتورهای مختلف دسته‌بندی کرده است.

در انتهای لیست کشورهای گینه، میانمار، چاد، آنگولا و زیمباوه قرار دارند که طبق آمار بدترین کشورها برای شروع کسب‌وکار و تجارت نامیده شده‌اند. جالب است بدانید که آمریکا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در سطح دنیا رتبه 51 را در لیست دارد!
در ادامه نگاهی خواهیم داشت به لیست کشورهایی که بهترین مکان برای کسب‌وکار و تجارت محسوب می‌شوند.


هلند
شروع یک کسب‌وکار در هلند تنها 4 مرحله درد و تنها 4 روز طول خواهد کشید. وضعیت مال و اقتصادی تا حدود زیادی ثبات خود را در این کشور حفظ کرده است. و بازارهای هلند نیز به  روی سرمایه‌گذاران بین‌المللی باز است و مکانی مناسب برای سرمایه گذاری خارجی به حساب می‌آید. چهارچوب قوانین کاری در هلند بسیار شفاف و کامل بوده و یکی از مزایای شرایط کاری بر ای کسانی که کسب‌وکار خود را در هلند آغاز می‌کنند پایین بودن هزینه‌های غیر دستمزدی در این کشور نسبت به همسایگان خود است.


کانادا
شرایط کسب‌وکار با ثبات و شفاف در کانادا این کشور را به یکی از مکان‌های مورد علاقه سرمایه‌گذاران و افرادی که خواهان راه انداری کسب‌وکار خود هستند تبدیل کرده است. اقتصاد کانادا به دلیل باز بودن درهایش به سوی تجارت آزاد جهانی به سرعت توانست از رکورد اقتصادی چند سال گذشته نجات پیدا کرده و خود را ترمیم کند. برای بسیاری از کسب‌وکارها میزان حداقلی سرمایه وجود ندارد و راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت تنها یک مرحله دارد و کمتر از یک هفته به طول می‌انجامد. ملزومات دریافت جواز بسیار راحت و بودن دردسر بوده و هزینه نیروی کار نیز بالا نیست.


نروژ
کشور نروژ نسبت به سال گذشته یک پله رتبه خود را بهبود داده است. رقابت سالم تجاری موجود در بازارهای نروژ به دلیل انعطاف پذیری و باز بودن سیستم اقتصاد و تجارت این کشور است. در واقع می توان گفت نروژ یکی از برترین کشورهای دنیا در زمینه آزادی کسب‌وکار و تجارت آزاد است. همین امر باعث شده تا نروژ یکی از بهترین گزینه‌ها برای ره اندازی کسب‌وکار و تجارت باشد. شروع کسب‌وکار در این کشور 5 مرحله دارد و ملزومات دولتی برای گرفتن جواز و آغاز به کار بسیار محدود و آسان است.


سنگاپور
در کشور سنگاپور راه‌اندازی کسب‌وکار بسیار آسان است و تنها 3 روز کاری طول خواهد کشید و 3 مرحله داشته و محدودیت برای میزان سرمایه وجود ندارد. میزان فساد مالی در سنگاپور در پایین‌ترین میزان خود است و محیط سالمی برای کسب‌وکار به وجود آورده است. اقتصاد سنگاپور کاملاً پذیرای سرمایه‌گذاران خارجی بوده و معمولاً شرکت‌های خارجی را به سرمایه گذاری در این کشور تشویق می‌کند.
فنلاند یکی از برترین کشورهای دنیا از نظر اقتصاد باز و بدون فساد مالی است. همین فضای باز اقتصادی و کسب‌وکار باعث شده تا شرکت‌های بزرگ و کوچک از گوشه‌کنار جهان در فضایی رقابتی در بازارهای مختلف این کشور سرمایه گذاری کنند. هزینه‌ای را ه اندازی یک کسب‌وکار کوچک تنها یک درصد متوسط حقوق سالیانه یک فرد در فنلاند است.


سوئد
برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار تجاری در کشور سوئد 16 روز کاری و 3 مرحله نیاز است. با وجود اینکه اعطای جوازهای موردنیاز و هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار کمی بالا است با این حال سوئد هم چنان یکی از بهترین نقاط دنیا برای سرمایه گذاری و تجارت است. ازلحاظ  گستردگی استفاده از تکنولوژی، سوئد در رتبه اول جهانی قرار دارد و از نظر نوآوری در کسب‌وکار و تجارت مقام سوم جهانی را به خود اختصاص داده است.


هنگ کنگ
امسال نیز کشور هنگ کنگ به عنوان یکی از برترین کشورها برای سرمایه گذاری و شروع کسب‌وکار توسط موسسه فوربس معرفی شد. تولید ناخالص داخلی این کشور همچنان در حال رشد است و امسال با 1.4 درصد رشد به 263 میلیارد دلار رسیده است.  به همین نسبت هنگ کنگ رتبه خوبی در جذب سرمایه گذاری‌های خارجی دارد. تعرفه واردات کالاها و محصولات به هنگ کنگ به طور متوسط 0 درصد است و موانع بسیار کمی بر سر راه سرمایه گذاری‌های خارجی وجود دارد.  راه‌اندازی کسب‌وکارجدید پروسه ای راحت و بی دردسر داشته و محدودیتی برای میزان سرمایه گذاری وجود ندارد. دولت حتی در برخی مواقع یارانه ای را نیز برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در نظر می‌گیرد.


نیوزلند
نیوزلند با وجود اینکه از لحاظ اقتصادی با 170 میلیارد دلار کوچک‌ترین کشور موجود در لیست به حساب می آید اما بیشترین رشد را در میان دیگر کشورها دارد به طوری که تولید ناخالص داخلی آن در سال گذشته 2.5 درصد رشد داشته است. آنچه نیوزلند را به بستری مناسب برای سرمایه گذاری و شروع کسب‌وکار تبدیل کرده است آزادی عمل و حمایت مناسب دولت از سرمایه‌گذاران است در کنار نرخ بسیار پایین  فساد مالی است. محدودیت‌های بسیار کمی برای افرادی که خواهان تجارت و بیزینس در این کشور باشند و جود دارد. پروسه شروع یک کسب‌وکار در نیوزلند تنها 3 روز طول می‌کشد.

کلمات کلیدی: ,
9
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت