جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 7901
زمان انتشار: 07 مهر 1390 13:54:00

قم قطب اصلي صنعت موتورسيكلت‌سازي ايران شد

با توليد 65 درصدي موتورسيكلت كشور دراستان قم، اين استان به قطب اصلي توليد موتور سيكلت در كشور تبديل شده است.

به گزارش ايسنا، 19 واحد توليدكننده موتورسيكلت دراستان قم تاكنون توانسته‌اند قم را به قطب اصلي توليد موتورسيكلت كشور تبديل كنند و اكثر بازار كشور را به خود اختصاص دهند.

با در نظر گرفتن اهميت ميزان اشتغالزايي مطلوب اين بخش در استان توليد موتورسيكلت و قطعات مرتبط به اين بخش صنعتي توانسته است به صورت مستقيم زمينه اشتغال نيروي انساني نزديك به 1100 نفر را دراستان فراهم كند.

براساس اين گزارش توليد موتورسيكلت استان قم درسال 89 به 307 هزار دستگاه رسيد كه حدود 90 درصد آن به ساير استانها و برخي كشورهاي مجاور از جمله تركيه، افغانستان و عراق و بعضي از نمايندگيهاي شركتهاي مستقر در استانهاي ديگر كشور ارسال و توزيع مي‌شود.

اين صنعت بستر اشتغال غيرمستقيم قريب 10 هزار نفر را درمجموع ايجاد كرده است.

با توجه به افزايش حجم ترافيك شهري در اكثر نقاط كشور و بهينه‌سازي مصرف انرژي، كاربرد موتورسيكلت در انجام امور روزمره شهروندان جهت سرعت‌دهي به كارها و كاهش مصرف سوخت نسبت به خودرو، همواره روبه افزايش است.

به نظر مي‌رسد تغيير در تكنولوژي توليد همراه با رعايت استانداردهاي لازم و مصرف بهينه سوخت از مواردي است كه همواره صنعتگران اين بخش بايد به آن توجه داشته باشند.

براين اساس، توليد موتورسيكلتهايي با موتورهاي برقي و شارژي و هيبريدي كه كشورمان نيز در اين زمينه داراي پيشرفتهايي است، لازمه پويايي و ماندگاري بيشتر دراين صنعت است.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت