جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 66968
زمان انتشار: 22 اسفند 1392 12:05:00
این خبر به روز رسانی می‌شود

هواپیمای مالزی چه شده است؟ (روز ششم)

در عین حالی که یکی از فاجعه‌بارترین حوادث هوایی دنیا است، عجیب‌ترین پدیده نیز در نوع خودش محسوب می‌شود. سوال این است که چطور ممکن است کوچک‌ترین اثری از این هواپیما موجود نباشد؟
هواپیمای مالزی چه شده است؟ (روز ششم)

گروه بین‌الملل؛ بازارخبر - هواپیمای مالزیایی بوئینگ 777 با 239 مسافر پنج روز پیش شهر کوالالامپور را به مقصد پکن ترک کرد اما در حدود یک ساعت پس از پرواز از صفحه رادار ناپدید شد. یکی از مسایلی که باعث عجیب تر شدن این ناپدیدی شده است اعلام رادارهای ارتش مالزی است که طبق اطلاعات آن ها این هواپیما در لحظات آخر از مسیر اصلی خارج شده بود.

-پس از این ناپدیدی یا قبل از آن هیچ گونه درخواست کمک،‌ سیگنال اضطراری یا موارد دیگر توسط این هواپیما ارسال نشد.

-نیروهای ارتش و امداد از بیش از 10 کشور جهان در حال جست و جوی مناطق برای یافتن اثری از این هواپیما هستند اما تا کنون دراین زمینه موفق نشده اند.

-ماهواره‌های کشورهای بسیاری از جمله چین و آمریکا نیز در حال بررسی تصاویر گرفته شده در طول پرواز هستند تا شاید اثری از سرنوشت این هواپیما یافت شود.

-در طول این چند وز قطعاتی همانند پنجره، مقادیری سوخت و مخزن سوخت در دریا پیدا شد که پس از بررسی بیشتر مشخص شد متعلق به این هواپیما نیست.

-با تحقیقات پلیس مشخص شد که دو نفر از مسافران این هواپیما که ایرانی هستند با پاسپورت جعلی سوار این هواپیما شده‌اند، این دو نفر 19 و 29 سال سن داشته اند. با این حال پلیس اعلام کرده که این افراد ارتباطی با گروهک‌های تروریستی نداشته اند و احتمال دخالت خراب‌کارانه در این پرواز بسیار ضعیف است.

-پلیس اعلام کرده که استفاده از پاسپورت‌های تقلبی در این نواحی اتفاقی معمول است که توسط مهاجران غیر قانونی انجام می‌شود. هویت یکی از این افراد زمانی مشخص شد که مادر او که در آلمان منتظر او بود با غیبت فرزند خود مواجه شد و پس از آن با مسئولان تماس گرفت.

-پلیس اینترپل اعلام کرده که فرضیه عملیات تروریستی به کلی رد شده است.

-احتمال می‌رود که تمامی 239 مسافر این هواپیما که بیشتر از کشور چین بوده‌اند، در اثر حادثه احتمالی کشته شده باشند.

-نیروهای جست و جو اعلام کرده اند که احتمالا عملیات تا مدت زیادی ادامه خواهد داشت.

-مسئولان اعلام کرده‌اند که احتمال زنده ماندن مسافران بسیار ضعیف است و به خانواده‌های مسافران اعلام کرده اند که منتظر اخبار خوش نباشند.

-با تمامی مدارک به دست آمده و احتمال‌ها هنوز هیچ‌کس نمی داند که بر سر این هواپیما چه آمده است و چه چیزی باعث شد تا چنین وسیله ای در عرض چند ثانیه ناپدید شود.

- کشور مالزی در یکی از آخرین گزارش ها دیشب، اعلام کرد که هواپیمای مالزیایی احتمالا در آخرین لحضات تغییر جهت داده و به سمت کشور بازگشته است. این افراد اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده اند موضوعی که باعث خشم افراد بسیاری از جمله خانواده مسافران شده است.

وزیر دفاع مالزی در این باره گفته است که این موضوع حتمی نیست به همین دلیل جست و جو در تمام مناطق احتمالی صورت خواهد گرفت.

- کشور هند در ساعت 12 ظهر امروز اعلام کرد که با گسترش مناطق جست و جو مالزی از این کشور درخواست کمک کرده است، آن ها اعلام کرده اند که در حال مذاکره درباره روش های ممکن جست و جو هستند.

- کشور ویتنام در ساعت 16 امروز اعلام کرد که جست و جو برای یافتن هواپیما امروز با وسعت کمتری صورت خواهد گرفت، آن ها اعلام کرده اند که جست و جو فردا به صورت کامل ادامه خواهد یافت.

- تعداد نیروهای جست و جو امروز، چهارشنبه، به 39 هواپیما و 42 کشتی از 12 کشور رسیده است.

- یک کارگر سکوی نفتی مدعی شده که هواپیما را در حال سوختن و سقوط مشاهده کرده است. بررسی بیشتر مسئولان در این زمینه لازم است.

-دولت چین تصاویر ماهواره ای جدیدی منتشر کرده است که طبق ادعای آن ها از قطعات هواپیما است، این تصاویر مربوط به 3 روز گذشته است ولی به تازگی منتشر شده است.

-اخبار منتشر شده به شدت با یکدیگر تناقض دارند، در این جا می تواند محل تصاویر ماهواره های چینی را که با نقطه قرمز مشخص شده مشاهده کنید و از طرفی دیگر نقطه سفید محل گزارش کارگر سکوی نفتی مبنی بر مشاهده هواپیما است.

-شرکت رولز رویس اعلام کرده که موتور هواپیما تا چهار ساعت پس از ناپدید شدن از صفحه رادار اطلاعات فنی را به این شرکت ارسال می کرده است.

-مسولان شرکت مالزی ادعای رولز رویس را رد کرده اند و گفته اند که هواپیما پس از ناپدیدی اطلاعات فنی جدیدی ارسال نکرده است. آن ها در این زمینه اطلاعات بیشتری منتشر نکرده اند.

-تکنسین های مسئول هواپیما اطمینان داده اند که این هواپیما به تازگی سرویس شده و هیچ گونه مشکلی فنی در آزمایشات مشخص نشده بود.

 

- در صورتی که گزارش رولز رویس صحیح باشد و این هواپیما به مدت 4 ساعت به پرواز ادامه داده باشد منطقه لازم برای جست و جو بسیار وسیع است و تقریبا غیر ممکن است که تمامی این مناطق مورد جست و جو قرار گیرد.

 

 

 

14
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت