جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 64127
زمان انتشار: 14 بهمن 1392 15:57:00

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 93 ، 8 درصد تعیین شد

نمایندگان مجلس موافقت کردند که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 93، 8 درصد باشد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) بندالحاقی به تبصره 9 را با 147 رای موافق، 33 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.
 
این بند خلاف قانون برنامه‌ی پنجم توسعه است که با توجه به رای مثبت بیش از دو سوم نمایندگان حاضر در مجلس به تصویب رسید.
 
بر اساس این مصوبه از ابتدای سال 93 علاوه بر افزایش قانونی نرخ مالیات برارزش افزوده یک واحد درصد به عنوان مالیات سلامت به نرخ مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت اضافه و هم زمان با دریافت مستقیما به ردیف درآمدی از بودجه واریز می‌شود.
 
گفتنی است :طبق قانون برنامه هرسال یک درصد به نرخ مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود که این میزان با توجه به مصوبه مجلس در سال 93 به 2 درصد افزایش پیدا کرده است.
 
با توجه به این که نرخ مالیات برارزش افزوده در سال جاری6 درصد است طبیعی است که با این مصوبه و افزایش 2 درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده این نرخ در سال 93 ، 8 درصد تعیین شد.

1
خوشم آمد
نظرات بینندگان
|
محسنی
|
14 بهمن 1392 18:11:13
6
1
عجب مجلس مردمی داریم . درحالیکه همه منتظر بودند با این تورم و گرانی و فشار به اقشار آسیب پذیر بلکه یکی در دولت یا مجلس پیدا شود و بگوید یکی از علل گرانی و فشار بر مردم همین مالیات بر ارزش افزوده است و پیشنهاد لغو آنرا بدهد تا بلکه ازاین تورم 45درصدی حداقل 6درصد کم شود میبینیم که این نمایندگان باصطلاح مردم بفکر تنها چیزی که نیستند همان مردم است و اکنون برای سال 93 هم نرخ آب رامتری 100ریال و گاز را متری 130 ریال و مالیات برارزش افزوده را 2درص فزایش وآنرا به 8 درصد میرسانند واقعا آفرین برشما نمایندگان . حفظ موقعیت خودتان به چه قیمتی؟ از خدا شرم کنید که سوگند خدمت بمردم را خورده اید.
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت