جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 60888
زمان انتشار: 04 دی 1392 10:00:00
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با بازار خبر:

جزئیات بیشتر درباره سبد کالای خانوار

احمدی گفت: هرساله دولت ها برنامه ای برای حمایت و تأمین رفاه اجرا می کنند و پرداخت سبدکالا مانند سال گذشته اجرا می شود.
جزئیات بیشتر درباره سبد کالای خانوار

علی محمد احمدی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با بازار خبر در اشاره به ماهیت سبد کالایی گفت : دولت  هر ساله رفاه اجتماعی را در برنامه خود دارد مانند سال گذشته که دولت عیدانه ای به کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی و آنهایی که جزء 5 دهک پایین جامعه بودند پرداخت کرد.

وی ادامه داد : بدین شیوه دولت قصد دارد بسته کالایی با کف 50 هزار تومانی و سقف 150 هزار تومانی به مردم بدهد.  البته باید منتظر نظر نهایی دولت در این رابطه ماند.

احمدی در خصوص زمان تحویل این سبد کالایی به مردم گفت: دولت 2 مقطع زمانی برای اهداء سبد کالا در نظر می گیرد که احتمالأ مرحله اول در 22 بهمن و مرحله 2 در شب عید به مردم ارائه می شود. که اطلاعات دقیق‌تر توسط دولت اعلام خواهد شد و این سبد کالا شامل کارمندان و بازنشستگان افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی و کم در آمد های جامعه خواهد بود.

نماینده مردم ایلام افزود: ارائه سبد کالا در ادامه برنامه سال 92 است و ربطی به بحث یارانه ها ندارد و سناریوهای مختلفی برای پرداخت یارانه در سال 93 وجود دارد. بطور مثال یکی از مشکلات دولت پرداخت ماهانه مبلغی به عنوان یارانه نقدی است که هرماه باید 3هزار و 700 میلیارد تومان پول نقد تهیه و به حساب ها واریز کند . ضمن اینکه تأمین این نقدینگی دشوار است ، تزریق این مقدار به بدنه اقتصاد خود مشکلی بزرگتری پیش می آورد و نه تنها موجب رشد نقدینگی جامعه می شود بلکه ایجاد  تورم می کند زیرا پول تزریق شده ای است که به ازای آن ارزش افزوده ای وجود ندارد 

به همین دلیل دولت دنبال راهکاری برای عدم ارائه نقدی یا تقسیم آن به صورت نقدی – غیر نقدی است. که بدین شیوه بخشی از یارانه را نقدی و بخشی دیگر را با بن کالا یا از طریق حساب های الترنیکی تأمین کند که احتمالأ دولت ترکیبی از نقدی و کالا را در دستور کار قرار می دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد : محل تأمین این برنامه در بودجه دیده شده است زیرا ما برنامه تعریف شده ای تحت عنوان برنامه اجتماعی حمایتی داریم. مانند  سال گذشته که دولت 2درصدی که از صندوق توسعه ملی برداشت کرد را در این قسمت هزینه کرد. همچنین دولت می تواند با صرفه جویی در هزینه ها و از محل ردیف در نظر گرفته شده برای برنامه های اجتماعی استفاده و پرداخت کند.

احمدی در پاسخ به این سوال که آیا مقدار پرداخت مالیات افزایش می یابد یا خیر گفت: دولت در لایحه بودجه، مقدار مالیات را از 50 هزار میلیارد تومان روی 66 هزار میلیارد تومان آورده و پیش بینی کرده این میزان از طریق افزایش پایه ها نه از طریق افزایش نرخ های مالیاتی تأمین شود تا بیش از این به افراد کم درآمد فشار نیاید. زیرا بسیاری از زیر مجموعه های بخش خصوصی که فرار مالاتی دارند بازهم از پرداخت شانه خالی می کنند.

11
خوشم آمد
نظرات بینندگان
|
مرتضی خاکپور
|
09 دی 1392 14:31:39
13
3
... ((( ارائه سبد کالای دولتی به برخی اقشار جامعه ))) ... 2 قرص نان هم به رزمندگان و جانبازان زیر 25 ٪ بدهید . ثواب دارد ؟! رزمندگان فراموش شدگان جنگ . قدر دانی طلبتان ؟! حق الناس مستمری حقوق رزمندگان و جانبازان زیر 25 ٪ را بدهند ؟! که نمی دهند . نمی دهند ؟!
|
ناشناس
|
11 دی 1392 19:31:19
7
1
سلام آیا این سبد کالای دو مرحله ای (22 بهمن و عیدی) سال 92 به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تعلق میگیرد چون متاسفانه از تمام قشرها نام برده شد بجز بازنشستگان تامین اجتماعی لطفا" جواب ما را هم در جراید بدهید
|
يك همشهري
|
02 بهمن 1392 19:57:28
9
3
ايا اين سبد به بازنشستگان تامين اجتماعي هم تعلق مي گيرد از كجا بايددريافت كنند ؟
|
علی پور
|
02 بهمن 1392 21:48:14
12
2
در قیامت یقه شما را امثال بنده که 23ماه تمام تو جبهه داغون شدیم خواهیم گرفت حداقل اندازه یه معلم که 3چهارم سال را تعطیله رو نداریم ما که درصد وشغل دولتی نداریم وبفکراین چیزا نبودیم
|
یه بنده خدا
|
12 بهمن 1392 19:53:54
5
1
مگه کارگرای ساختمونی روزمزدکه تحت حمایت هیچ سازمانی نیستن چه گناهی کردن که مشمول دریافت سبدکالا نمیشن؟لابد خیلی پولدارن!!
|
محمد بدبخت
|
13 بهمن 1392 12:32:27
2
0
باز هم دولت اميد ، تدبيري انديشيد . آقا جون هر كي دوست داريد نيانديشيد . انديشه هاي شما جز بي عدالتي چيز ديگه اي نداره . من بدبخت كارگر يه شركت خصوصيم سبد كالا به من با حقوق 489000 تعلق نگرفته بعد به مدير عامل شركت كه حقوق بالاي 5 تومن ميگيره تعلق گرفته . اينم از عدالت دولت تدبير . واقعا خسته نباشيد .
|
حسین غیور
|
13 بهمن 1392 14:50:25
5
1
چرا به جانبازان جنگ تحمیلی سبد کالا تعلق نگرفته است
|
حسن
|
14 بهمن 1392 14:40:07
3
0
این یک خیانت به مردم شریف و انقلابی ایران نیست که درست در جشن های پیروزی انقلاب کام مردم را با بی عدالتی تلخ کردند وسبد کالایی را که دولت تدبیر امید 6 ماه شعار میده به اقشار ضعیف جامعه میده الان به کارمندان نفت ک حقوق بالای 3 میلیون میگیرن پرداخت کن وبه کارگری که 550 هزارتومن میگیرن و هیچ مزایای دیگری ندارن پرداخت نشه واقعا باتدبیر بی تدبیر تشریف اوردی جالب به رییس جمهور احمدی هم پرداخت شده
|
ابوالفضل بابائی
|
10 اسفند 1392 22:22:39
1
0
چرا سبد کالا به من نمیرسد با وجود داشتن مدرک فنی حرفه ای که کارگر ساختمانی شناخته شده ام لطفا هر چه سریعتر پاسخ دهید
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت