جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 55374
زمان انتشار: 18 مهر 1392 11:55:00
بازار خبر منتشر کرد:

آخرین انتصابات در نظام بانکی+ تصاویر و مشخصات

آخرین انتصابات در نظام بانکی+ تصاویر و مشخصات

گروه بانک و بیمه ؛ بازار خبر - در پی تغییرات مدیریتی  در سیستم بانکی کشور مدیران برخی از بانکها در سمت خود ابقا و برخی دیگر بر کنار شده و افراد جایگزین آنها معرفی شدند.

با روی کارآمدن دولت یازدهم و تغییرات مدیریتی گسترده در بخش های مختلف دولتی سرانجام نوبت به تغییرات در سیستم مدیریتی بانکهای کشور رسید که بر این اساس با تغییر مدیرعامل بانک ملی نخستن تغییرات در سیستم بانکی کشور کلید خورد.

یکی از مهمترین مسائلی که در پی این تغییرات مدیریتی به چشم می خورد  این است که برخی از مدیران عامل  بانکهای خصوصی به بانکهای دولتی ورود کردند و البته در برخی از بانکها نیز مدیران در سمت خود ابقا شدند.

البته همچنان این تغییرات ادامه دارد و تغییراتی که تاکنون اعمال شده  در این گزارش آورده شده است:
 

تغییرات اعمال شده در برخی از بانکهای دولتی 

بانک ملی: عبدالناصر همتی متولد 1336، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران است. وی که جایگزین فرشاد حیدری مدیر عامل سابق بانک ملی شده است  دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را در حوزه اقتصاد گذرانده است. برجسته‌ترین سابقه مدیریتی او رییس کلی بیمه مرکزی بوده و حدود هفت سال مدیریت بانک سینا را برعهده داشت.

بانک سپه:سیدکامل تقوی‌نژاد که در سوابق اجرایی وی معاونت وزیر امور اقتصای و دارائی، معاونت وزیر تعاون و عضویت هیات مدیره بانک سپه دیده می‌شود به عنوان جایگزین رامین پاشایی فام به عنوان رییس هیات مدیره و مدیر عامل بانک سپه منصوب شد .

بانک صنعت و معدن:علی اشرف افخمی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت است و از آذر ماه سال 84 عضو هیات‌مدیره بانک کارآفرین بوده و از سوابق کاری وی می‌توان به رییس هیات‌مدیره گروه توسعه اقتصادی تدبیر، نایب رییس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری البرز، عضو هیات‌مدیره سرمایه‌گذاری شاهد، عضو هیات‌مدیره پتروشیمی باختر، رییس هیات‌مدیره پتروشیمی قائد بصیر و عضو هیات‌مدیره بانک کارآفرین اشاره کرد جایگزین قربان دانیالی می شود.


 

بانک مسکن: محمد هاشم بت‌شکن که دارای دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران بوده که از سوابق کاری وی می‌توان به مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن، رییس هیات‌مدیره شرکت بورس اوراق بهادار، معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی بانک اقتصاد نوین، معاون بانکداری شرکتی بانک اقتصاد نوین و رییس هیات‌مدیره بانک همکاری اسلامی عراق‌ علاوه بر مدیرعاملی بانک اقتصاد نوین‌ اشاره کرد، جایگزین قدرت الله شریفی شد.

تغییرات اعمال شده در برخی از بانکهای خصوصی

بانک صادرات:محمد رضا پیشرو مدیر عامل فعلی بانک صادرات ایران که سابقه مدیریت در بانک صنعت و معدن و بانک صادرات را دارا است بر اساس  نظر وزیر اقتصاد در سمت خود ابقا شد.

 

بانک ملت:علی دیواندری با تصمیم مجمع بانک ملت و رای سهامداران این بانک، به مدت 2 سال دیگر در سمت عضو هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملت ابقا شد.
 
سوابق تحصیلی او عبارت است از: کارشناسی مدیریت ـ از مجتمع آموزشی قم،کارشناسی ارشد مدیریت سیستم ها از دانشگاه تربیت مدرس و دکترا مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران. 
 
سوابق اجرایی دیواندری هم عبارت است از مسئول شاخه‌های تحقیقاتی رشته مدیریت، در گروه علوم انسانی دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی از سال 68 تا 72، معاون مالی و اداری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از سال 73 تا 75، مسئول طراحی و اجرای برنامه استراتژیک شرکت سرمایه‌گذاری ملت از سال 76 تا 78. عضو هیأت امنا مرکز مطالعات و تحقیقات مدیریت اسلامی از سال 79 تاکنون و مدیر عامل بانک ملت.

بانک سینا: کوروش پرویزیان عضو شورای پول و اعتبار و رییس موسسه آموزش عالی بانکداری و رییس سابق هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران که دارای دکترای مدیریت از دانشگاه تهران است و همچنین سوابق و فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی متعددی در حوزه مدیریت و بودجه را نیز داراست جایگزین عبدالناصر همتی در بانک سینا شد.


بانک اقتصاد نوین: همچنین بر اساس خبرهای واصله از منابع آگاه گفته می شود حسن معتمدی قائم مقام بانک اقتصاد نوین به جای بت شکن مدیر عامل سابق بانک اقتصاد نوین مسئولیت مدیریت این بانک را عهده دار خواهد شد.


بانک دی:بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاییدیه حکم انتصاب محمود افضلی به سمت مدیرعامل بانک دی را در 21 مهر ماه سال جاری صادر و ابلاغ کرد.
 
این بانک از 15 مرداد ماه امسال، با حکم بانک مرکزی توسط افضلی به صورت سرپرستی اداره می‌شد.
 
افضلی کارشناسی ارشد اقتصاد و برنامه ریزی و دکترای بانکداری بوده و هم‌اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است.


 

 

15
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت