جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 51732
زمان انتشار: 22 مرداد 1392 22:42:00

دهک‌های بالای یارانه حذف می‌شود

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از تب و تاب شدید و وسیع لابی‌گری‌ها برای تأیید وزرای پیشنهادی دولت یازدهم در مجلس خبر داد و با اعلام اینکه فضلی رأی اول را از بین وزرای پیشنهادی می‌آورد گفت: دهک‌های بالای یارانه در دراز مدت حذف می‌شوند.

فارس: روح‌الله عباسپور امروز با اشاره به اینکه بی‌سابقه‌ترین لابی‌گری و رایزنی برای جلب اعتماد رأی نمایندگان در مجلس در حال شکل‌گیری است، اظهار داشت: اینجانب هفتمین سال متوالی حضور در مجلس شورای اسلامی را که متقارن با دو دوره ریاست جمهوری بوده سپری می‌کنم، البته در دوره پیشین نیز وزرای پیشنهادی به تناسب برای جلب رأی در مجلس حضور پیدا می‌کردند ولی در این دوره شرایط متفاوت است.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لابی‌گری‌های وسیع و گسترده‌ای در مجلس در حال انجام است، ابراز داشت: طی روز‌های اخیر هر یک از وزرا، عوامل استانی و بستگان آنها به کرات با انجام تماس و برگزاری نشست‌ها به دنبال جلب آرای نمایندگان بوده و کار وسیعی در این زمینه شروع شده است.
 
عباسپور اذعان کرد: طی روز‌های اخیر و فعالیت کمیسیون‌ها در طبقه دوم مجلس وابستگان وزرای پیشنهادی به طور گسترده در حال حضور در مجلس هستند که در این حالت حتی امکان تردد نیز به راحتی صورت نمی‌پذیرد.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهار تا پنج وزیر از نظر سیاسی در مجلس برای جذب آرا با مشکل روبرو هستند، عنوان کرد: تعدادی از وزرای کابینه روحانی دارای مشکلاتی هستند که به احتمال زیاد رأی نمایندگان را به دست نمی‌آورند.
 
وی با تأکید بر رأی‌آوری و جلب آرا توسط وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت ابراز داشت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تجربه چهار دوره وزارت در پست‌های معدن، صنایع کوچک و صنایع را دارا بوده و صنعت‌گران از دوران مدیریت این وزیر پیشنهادی راضی هستند.
 
نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی به سابقه و تجربه ارزشمند وزیر پیشنهادی صنعت و تجارت در جایگاه‌های وزیر و مدیریت کلان صنعت، معدن و بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: با توجه به شاخصه‌های مطرح شده می‌توان گفت که نعمت‌زاده تهدیدها و فرصت‌های وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت را خوب شناخته و در جریان امور قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی صنعت جزو کسانی است که نزدیکی خوبی را با رئیس جمهور داشته و می‌تواند از این قرابت و نزدیکی نیز به نفع تولید و صنعت، معدن و تجارت استفاده کند، ابراز داشت: البته بحث‌هایی نیز در راستای تفکیک بازرگانی و صنعت و معدن و ادغام‌های اینچنینی که به طور ناقص صورت گرفته و بار منفی نیز داشته است در حال حاضر وجود داشته و در دولت جدید پیگیری می‌شود.
 
وی با بیان اینکه رحمانی‌ فضلی وزیر پیشنهادی وزارت کشور رأی اول را از مجلس می‌گیرد، ابراز داشت: وزیر پیشنهادی دادگستری نیز میزان رأی بالایی را دارد چراکه در دیوان محاسبات و زمان تصدی پست وزارت کشور خوب عمل کرده است.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی دولت نمی‌تواند از ادامه انجام طرح یارانه‌ها خودداری کند، ابراز داشت: طرح هدفمندی یارانه‌ها جزو انتظارات مردم است و لازم است که اقشار مختلف در این حوزه حمایت مالی بشوند.
 
عباسپور با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت در دراز مدت دهک‌های بالا را حذف کند، عنوان کرد: این امر به این معناست که دولت پس از آنالیز افراد که نیازی به یارانه ندارند نسبت به افزایش یارانه دهک‌های پایینی اقدام کند.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد: البته دولت نیز اعلام کرده است که فعلا نمی‌تواند فاز دوم هدفمندی را به اجرا گذاشته و آن را عملیاتی کند.
 
وی با بیان اینکه کابینه دولت یازدهم نسبت به کابینه دولت‌های قبلی میانگین سنی بالایی دارد، عنوان کرد: کابینه دولت یازدهم پویایی لازم و تحرک جوانی را نخواهد داشت اما در عین حال نیرو‌های جوانی نیز در کابینه وجود دارند.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت