جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 40449
زمان انتشار: 12 بهمن 1391 13:10:00
اختصاصی بازار خبر /

هفت خوان دریافت وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی

پس از افزایش سطح مطالبات معوق بانک ها و افزایش تعداد بدهکاران بانکی ، موسسات مالی در اعطای تسهیلات سخت گیری ها و گاها کارشکنی های نوینی را صورت می دهند.
هفت خوان دریافت وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی

گروه بانک و بیمه ؛ بازار خبر ـ وام های خرد که گاهی اوقات اخذ آنها از دریافت وام های میلیاردی بسیار سخت تر است ، اکنون در سیستم بانکی با یک ضامن معتبر ارائه می شوند اما پروسه ی طولانی پرداخت و کندی روند کار موجب شده بسیاری از نیازمندان هم عطای ان را به لقای بخشیده و از خیر کمک های کم تاثیر این چنینی هم بگذرند.


در این گزارش می خواهیم روند دریافت وام یک میلیون تومانی از یک بانک قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد و با باز پرداختی با سقف 18 تا 24 ماه را بررسی کنیم.


در پروسه دریافت این وام که اکنون با دریافت مبلغ آن حتی نمی توان یک کامپیوتر خانگی هم خرید جدا از مراحل ضمانت ، ارائه سفته و رفت و آمد های متعدد موضوعی وجود دارد که این روند را فرسایشی تر از قبل می کند.


ابتدا برای دریافت این وام باید در بانک عامل افتتاح حساب کرد و سپس با ارائه ی مدارک شناسایی وام گیرنده و ضامن به مدت 4 روز کاری برای استعلام خوش حسابی اشخاص از بانک مرکزی و سیستم بانکی کشور منتظر ماند.


پس از اعلام استعلام در صورت مثبت بودن آن شخص وام گیرنده باید به همراه ضامن به بانک بروند تا مراحل بعدی برای تشکیل پرونده را طی کنند.


در بندهای تشکیل پرونده جدا از مدارک شناسایی  و سفته به مبلغ 120 درصد وام دریافتی باید فیش حقوقی ضامن کارمند و همچنین گواهی کسر از حقوق وی را به بانک ارائه کرد.


این در حالی است که بسیاری از مراکز دولتی به کارمندانشان فیش حقوقی نمی دهند و یا در برخی نهادهای دیگر به کارمندان رسمی شان هم گواهی کسر از حقوق هر بانک یا موسسه ای را نمی دهند ؛ مراکز فعالیت کارمندان رسمی دولت تنها برای بانک ها و موسسات گواهی کسر از حقوق ارائه می کنند که یا طرف قرار داد بوده یا دارای اسم و رسم خاصی باشد .


حال آنکه تمامی این سنگ اندازی ها برای دریافت یک وام یک میلیونی انجام می شود که در شرایط کنونی اقتصاد با قیمت های امروزی معادل خرید یک دستگاه یخچال هم نیست ، دیگر چه رسد به اینکه کمک هزینه ی خرید خودرو و یا فعالیت های این چنینی باشد.


به هر صورت اگر در روند تشکیل پرونده ، ضامن محترم بتواند فیش حقوقی را از حساب کاربری خود پرینت بگیرد و محل کار وی نیز با مرکز ارائه دهنده تسهیلات موافقت کند می توانید با مراجعه به بانک ملی سفته های مورد نیاز تان را خیریداری کنید.


فقط حواستان باشد هرچه رقم برگه های سفته بالا تر و کلان تر باشد از تعدد امضا و پر کردن بندهای آن رهایی خواهید یافت ، ترجیحا از خرید سفته های خرد خودداری کنید.


اگر مراحل تکمیل پرونده با موفقیت انجام گیرد و کپی برابر اصل مدارک شناسایی افراد نیز مانعی بر سر راه خود نبیند ، پرونده برای اخذ دستور اصلی به میز مدیر شعبه می رسد.


موافقت مدیر شعبه که گاها به صورت سلیقه ای اعمال می شود آخرین مرحله از 7 خوان دریافت وام یک میلیونی قرض الحسنه است و پس از آن باید به مدت 3 هفته تا یکماه به انتظار نشست تا مبلغ مورد نظر از سوی بانک پرداخت شود.


بعد از نوشتار : اخذ وام قرض الحسنه و دستور پرداخت آن در شرایطی حاصل می شود که یا نامه ای از مدیران اصلی بانک های قرض الحسنه برای سفارش وام گیرنده به شعبه ارسال شده باشد و یا این که میانگین سپرده و موجودی تان در بانک عامل به رقم دندان گیری رسیده باشد ؛ برای مثال زمانی که 5 میلیون تومان را به مدت 6 ماه در حساب تان بخوابانید می توانید مبلغ 4 میلیون و 800 هزار تومان وام قرض الحسنه بگیرید.
 

5
خوشم آمد
نظرات بینندگان
|
اصغر
|
12 بهمن 1391 14:53:42
8
5
همینه میخوای بخوا نمیخوای نخواه!
|
ناشناس
|
07 مرداد 1392 19:15:16
3
1
اصلا به درد نمیخوره
|
مهدی
|
16 آبان 1392 11:55:18
4
0
واقعا کفر انسان را با گرفتن استعلام در میاورند خدا لعنت کن بانکها را
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت