جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 37403
زمان انتشار: 21 آذر 1391 12:36:00

رضایت انبوه سازان از افزایش قیمت مسکن مهر

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه نظر انبوه سازان این بود که باید افزایش قیمت بیشتری برای مسکن های مهری که تازه شروع به کار کرده اند اعمال می شد گفت:دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر هم به نفع مردم و هم انبوه سازان است.

فارس : ایرج رهبر در پاسخ به این سوال که آیا دستور‌العمل دولت برای افزایش قیمت مسکن مهر مورد رضایت انبوه‌سازان است به فارس گفت: ما منتظر اظهارنظرهای انبوه‌سازان فعال در پروژه‌های مسکن مهر هستیم تا نظر جمعی این افراد را برای دستورالعمل جدید دولت داشته باشیم.

وی ادامه داد: انبوه‌سازانی که این دستورالعمل مورد دلخواه آنها نباشد اعتراض خواهند کرد و انبوه‌سازانی که اعتراض نداشته باشد از این دستورالعمل دولت تشکر خواهند کرد.

دولت نباید دستورالعمل‌های قبلی را ملغی می‌کرد

رهبر گفت: نظر شخصی بنده این است که وزارت راه و شهرسازی نباید دستورالعمل‌های قبلی را ملغی می‌کرد چرا که اضافه قیمت‌هایی که در تفاهم‌نامه‌های سه جانبه دیده شده بود که اگر مصالح ساختمانی (سیمان و فولاد) 20 درصد افزایش پیدا کند باید مابه‌التفاوت پرداخت شود این دستورالعمل به نوعی بخشی از آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی است.

وی اضافه کرد:یعنی اگر سرجمع بررسی شود بخشی از آن به این برمی‌گردد که 20درصد افزایش قیمت بوده و همه آن جزء افزایش قیمت اعلام شده نبود.

*افزایش قیمت‌ها به تعهدی که در تفاهم‌نامه سه‌جانبه بود،‌باز می‌گردد

وی ادامه داد: مردم هم نباید نگران این مساله باشند که قیمت مسکن افزایش پیدا کرده است در حالی که این طور نیست ولی در مجموع بخشی از افزایش قیمت‌ها به تعهدی که در تفاهم‌نامه سه‌جانبه بود،‌باز می‌گردد.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان گفت:‌زمانی که تفاهم‌نامه سه جانبه به امضاء رسید در آن بندی گنجانده شده بود که تا 20 درصد افزایش قیمت سیمان و فولاد بر عهده انبوه‌ساز است و اما اگر از 20 درصد عبور کرد مابه‌التفاوت باید پرداخت شود.

رهبر افزود: در حالیکه در سال جاری افزایش قیمت میلگرد بسیار بالا است و تا 20 درصد آن طبق تفاهم‌نامه سه‌جانبه حذف و بر عهده انبوه‌ساز است و 80 درصد افزایش قیمت میلگرد باید تامین شود.

*در افزایش قیمت مسکن مهر تنها میلگرد مد نظر بوده و سیمان فراموش شده است


وی خاطر نشان کرد: در این دستورالعمل می‌توان با قاطعیت گفت که تنها افزایش قیمت میلگرد محاسبه شده و افزایش قیمت سیمان در نظر گرفته نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این دستورالعمل به نفع مردم و انبوه‌سازان است گفت: تقریبا دولت با ابلاغ این دستورالعمل به تعهد خود عمل کرده است و می‌توان گفت که این دستورالعمل هم به نفع مصرف کننده و هم به نفع انبوه‌ساز بوده است.

*جدول پیشنهادی انبوه سازان تعدیل شده است

رهبر در پاسخ به این سوال که این دستورالعمل جدید با آن پیشنهادهایی که انبوه‌سازان ارائه کرده بودند تفاوت زیادی پیدا کرده است گفت: انبوه‌سازان جدولی ارائه کرده بودند اما آنرا نپذیرفته و جدول را تعدیل کردند و اتفاقا دستورالعمل براساس پیشرفت کار هست اما درصدهای افزایش قیمت متفاوت است.

وی ادامه داد: درصدهایی که انبوه‌سازان برای افزایش قیمت مسکن مهر برای واحدهای مسکونی که پیشرفت بالایی دارند تقریبا براساس همین دستورالعمل بود اما واحدهای مسکونی که تازه شروع به کار کرده‌اند یک مقداری درصد افزایش انبوه‌سازان بالاتر از این دستورالعمل بود.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت