جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 36204
زمان انتشار: 29 آبان 1391 14:25:00
نایب رئیس اتاق ایران:

نرخ 2000 تومان برای ارز در بودجه 92 از کجا آمده؟!

نایب رییس اتاق ایران خواستار آن شد که نمایندگان مجلس پیشنهاد مسکوت ماندن لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را برای حداقل شش ماه ارائه کرده و در مواجهه با تحریم ها لازم است نمایندگان مجلس رویکرد ایجابی تر و متناسبتر با شرایط روز در پیش بگیرند.

به گزارش ایسنا، پدرام سلطانی اظهار کرد: در نظام هایی که مجالس آنها ترکیبات حزبی دارند احزاب، اتاق های فکر نمایندگان هستند که با دیدهای مبتنی بر مکاتب فکری، نمایندگان خود را تغذیه می کنند اما این فقدان در کشور ما وجود دارد و چشم امید ما به مرکز پژوهش ها برای پر کردن این خلاء است.
 
خلاء وجود متدولوژی در نظام تقنین کشور
 
وی یکی از نقایص قانون گذاری در ایران را نبود متدولوژی مشخص برای نظام تقنین عنوان و تصریح کرد: نکاتی هم که به روش تقنین در آیین نامه داخلی مجلس برمی گردد، پاسخگوی نیازهای تقنینی کشور نیست. کما اینکه چند ماه بعد از تصویب یک قانون، ایرادات، اشکالات و معضلات ناشی از آن آشکار می شود.
 
او با بیان اینکه در شرایطی که چالشی وجود نداشته باشد آسیب ها و مشکلات آشکار نخواهد شد، گفت: ولی اکنون این کوه یخ از زیر آب بیرون آمده است و نیاز به تعریف و تدوین ساز و کارهای حکمرانی خوب، بیش از پیش احساس می شود.
 
نایب رییس اتاق ایران که در نشست مشترک کمیسیون های صنایع، مدیریت واردات، بازرگانی داخلی و خدمات توزیعی اتاق ایران سخن می‌گفت تصریح کرد: انتظار می رود در شرایطی که فعالان اقتصادی شاهد فشارهای ناشی از سوء مدیریت ها و تحریم بر شانه های تولید و اقتصاد کشور هستند، مجلس رویکردی متناسب با شرایط روز داشته باشد.
 
وی با تاکید بر این‌که در شرایطی که لازم بود مجلس به عنوان بخشی از ارکان حاکمیت در مواجهه با جهان رویکرد دیگری داشته باشد این کار انجام شد، اظهار کرد: ولی امروز باید تاکتیک ها و استراتژی ها در مقابل تحریم متناسب با شرایط فعلی شود.
 
نایب رئیس اتاق ایران در ادامه گفت: اقتصاد کشور مانند غواصی است که مدت طولانی زیر آب مانده است و اکنون نیاز به این دارد که سر از آب بیرون بیاورد و هوای تازه استنشاق کند. این بدان معنی است که اقتصاد کشور اکنون نیاز به تمهیدات تسهیلی دارد نه فشار های بیشتر لذا الان زمان مناسبی برای اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم با رویکرد تشدید بگیر و ببند و تضییق بیشتر نیست.
 
نایب رئیس اتاق ایران از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا در خصوص لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم به بخش خصوصی کمک کند و در این باره گفت: مرکز پژوهش ها به عنوان بخشی از مجلس به فعالان اقتصادی پاسخ دهد که آیا الان زمان مناسبی برای اصلاح این قانون با این بگیر و ببندها است؟ آیا بهتر نیست این لایحه را به تاخیر بیاندازند؟
 
نرخ 2000 تومان برای ارز در بودجه 92 از کجا آمده؟!
 
نایب رئیس اتاق ایران با اشاره به اظهارنظرهای برخی نمایندگان مبنی بر قرار دادن نرخ 2000 تومان برای ارز در قانون بودجه سال 1392 از سوی مجلس گفت: این عدد از کجا آمده است؟ بر اساس مدل های پیش بینی و تعیین نرخ ارز آیا بهتر نیست مرکز پژوهش های مجلس یک کار پژوهشی با همکاری بانک مرکزی یا پژوهشکده پولی – بانکی انجام دهد و حتی الامکان این نرخ به آنچه که لازمه ساز و کارهای نظام بودجه ای و ثبات اقتصاد کشور است نزدیکتر شود؟

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت