جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 28937
زمان انتشار: 27 تیر 1391 10:38:00

رونمایی از قراردادهای جدید خرید تضمینی برق

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو از امضای قراردادهای 10 ساله خرید تضمینی برق با سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور توسعه و افزایش سهم انرژی‌های تجدید پذیر و پاک در سبد انرژی ایران خبر داد.

یوسف آرمودلی در گفتگو با مهر درباره مهمترین اقدامات وزارت نیرو برای افزایش سهم انرژی‌های نو در سبد سوخت و انرژی کشور، گفت:‌ یکی از مهمترین اقدامات انجام گرفته برای افزایش انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر امضای قراردادهای بلندمدت و تضمینی خرید برق توسط دولت است.

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران با اعلام اینکه در حال حاضر قراردادهای تضمینی 10 ساله به بخش خصوصی به منظور خرید تضمینی برق از منابع تجدیدپذیر امضا می‌شود، تصریح کرد: این برق توسط شرکتهای دولتی همچون توانیر، مدیریت شبکه برق و وزارت نیرو خریداری می‌شود.
 
این مقام مسئول ظرفیت تولید سالانه برق از منابع تجدیدپذیر را بدون احتساب سامانه‌های فتولتائیک خورشیدی را بیش از 300 میلیون وات ساعت برق عنوان کرد و افزود: بخش عمده‌ای از انرژی پاک توسط نیروگاه‌های بادی و آبی تولید می‌شود.
 
وی همچنین از افزایش تعداد تجهیزات برق تجدیدپذیر همچون آبگرمکن‌های خورشیدی، سامانه فتوولتائیک و توربین بادی برای تامین انرژی مورد نیاز برخی از خانوارها خبر داد و یادآور شد: ایران یکی از معدود کشورهای جهان است به طور همزمان پتانسیل تولید برق بادی، خورشیدی و زمین گرمایی را دارد.
 
آرمودلی ظرفیت تولید برق بادی در ایران را 15 هزار مگاوات اعلام کرد و افزود: از سوی دیگر با توجه به آنکه متوسط تابش خورشیدی در کشور 5 کیلووات ساعت بر مترمکعب در روز بود ایران یکی از بزرگترین ظرفیت‌های استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق پاک را در اختیار دارد.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت