جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23130
زمان انتشار: 17 اردیبهشت 1391 12:38:00

راه‌اندازی سامانه استعلام هویت الکترونیکی سازمان ثبت احوال

بر اساس امضاء تفاهم نامه‌ای بین سازمان ثبت احوال و بانک ملت، کلیه شعب این بانک می‌توانند از شبکه سامانه استعلام هویت سازمان ثبت احوال بصورت وب سرویس برخوردار شوند.

به گزارش  مهر ، رئیس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم امضاء تفاهم نامه با بانک ملت گفت:  بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت ملی برای اولین بار بصورت گسترده و برای شبکه بانکی کشور در همکاری با بانک ملت بهره برداری می‌شود.

ناظمی اردکانی گفت: سازمان ثبت احوال یک سازمان حاکمیتی و زیرساختی است و امروز افتخار دارد در فرایندهای جدید به یک سازمان تمام الکترونیک تبدیل شود تا بتواند بسیاری از خدمات خود را بصورت الکترونیکی برای شهروندان ایرانی ارائه دهد.

وی افزود: استفاده از فن آوریهای نوین موجب سرعت و دقت در شناسایی و تایید اصالت هویت افراد می‌شود.

وی از جمله فن آوریهای نوین که در ثبت احوال اجرا می‌شود را کاربردی کردن شماره ملی و شناسایی افراد در فضای مجازی عنوان کرد که امکان سوء استفاده سود جویان از اسناد هویتی را از بین می‌برد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه امروز استعلام از هویت مشتریان برای همه شعبات بانک ملت فراهم می‌شود اظهار امیدواری کرد: کمترین مورد سوء استفاده از اسناد هویتی در نظام بانکی پیش آید.

وی افزود: به کمک شماره ملی، سلسله نسبی و سببی در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال قابل دسترسی خواهد شد.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال گفت: هر ایرانی موظف است در صورت تغییر کد پستی به اولین پایگاه ثبت احوال مراجعه و تغییر کدپستی را به ثبت برساند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه خدمتی که امروز به بانک ملت ارائه می‌شود اتقان اسناد هویتی است، گفت: این امر امکان سوء استفاده از اسناد هویتی را برای افراد از بین می‌برد.

ناظمی اردکانی گفت: سازمان ثبت احوال آمادگی دارد برای سایر دستگاههایی که نیاز به شناسایی افراد و حصول اطمینان از صحت اسناد هویتی ارائه شده را دارند، این خدمت را در اختیار آن دستگاهها قرار دهد.

در ادامه این جلسه مدیر عامل بانک ملت گفت: بانک ملت یک سیستم مالی است که با توجه به نوع کاری که دارد امکان سوء استفاده وجود دارد.

علی دیواندری افزود: تایید اصالت هویت افراد یک اصل مسلم و مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه در سیستم مالی امکان و تخصص تشخیص اصالت هویت افراد نیست گفت: لذا این همکاری برای بانک اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و گامی است برای کنترل های سیستمی در بانک ملت و بهترین حالت این همکاری این است که ثمره آن پیشگیری از تخلفات و سوء استفاده‌های مالی است.

وی اظهار کرد: امروز که زمینه اتصال به سامانه استعلام ثبت احوال فراهم شده و استعلام آن لاین انجام می‌شود برای ما ارزشمند و مفید است چونانکه تایید لحظه‌ای هویت افراد بخشی از کیفیت خدمات ما می‌باشد.

دیواندری تاکید کرد: این فعالیت سازمان ثبت احوال بانک ملت را در ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان که شرکاء بانکها هستند بسیار با اهمیت، مهم و ارزشمند است.

4
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت