جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21219
زمان انتشار: 18 فروردین 1391 11:54:00

همایش بزرگ "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" برگزار می‌شود

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران همایش بزرگ "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" را اوایل خرداد ماه امسال برگزار می‌کند.

به گزارش مهر، دبیر کل اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران با اعلام این خبر گفت:علاوه بر برگزاری این همایش، راهکارهای تحقق شعار" تولید ملی، حمایت از کار وسرمایه ایرانی" در 8 کمیسیون تخصصی، دو مرکز پژوهشی و دو شورای مشورتی اتاق مورد بررسی قرار می گیرد.


محمد مهدی راسخ افزود:به دنبال نام گذاری هوشمندانه سال 1391از سوی رهبر معظم انقلاب، اتاق تهران به عنوان بزرگ ترین تشکل بخش خصوصی تمهیدات ویژه ای برای تحقق اهداف مورد نظر رهبری اندیشیده است وبا توجه به این که موضوع اصلی شعارامسال، حمایت از تولید، کار وسرمایه ایرانی است،اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن تهران خود را موظف به پیگیری تحقق این شعارمی داند. راسخ ادامه داد: نام گذاری های چند سال گذشته که معطوف به مسائل اقتصادی بوده است نشان می دهد، دغدغه اصلی رهبر انقلاب، تقویت و رشد اقتصادی است.
 
دبیرکل اتاق تهران با اشاره این که 8کمیسیون تخصصی ، دو شورای مشورتی امور اقتصادی و امور بین الملل و دو مرکز مطالعاتی وپژوهشی اتاق تهران، راهکارهای حمایت از تولید ملی، کار وسرمایه ایرانی را در دستور کار قرار داده اند،گفت: مقدمات برگزاری همایش بزرگ تولید ملی در دستور کار قرار گرفته واتاق تهران در نظر دارد با دعوت ازاقتصاد دانان، صاحب نظران وفعالان اقتصادی، چارچوبی تئوریک و عملیاتی برای تحقق این رهنمود فراهم کند.
 
راسخ اضافه کرد: برای تحقق شعار "حمایت از تولید ملی" باید توجه ویژه ای به پتانسیل های بالای موجود در کشور همانند منابع عظیم نفت و گاز، نزدیک به 60 گونه مواد مختلف معدنی، شرایط آب و هوایی، زمین کشاورزی، نیروی انسانی جوان، تحصیلکرده، باانگیزه و علاقه مند داشت که همه می توانند تولید را به عنوان مهمترین مولفه اقتصادی بهبود بخشند و این شاخص را ارتقا دهند.
 
دبیرکل اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن تهران در ادامه "حمایت از تولید ملی" را پیش نیاز رفع وابستگی به واردات کالای خارجی و افزایش صادرات کالا و خدمات ایرانی دانست و گفت، حمایت از تولید داخلی و افزایش صادرات در نهایت منجر به جهش رشد اقتصادی و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه خواهد شد.

وی گفت: اهمیت ویژه تولید زمانی مشخص می شود که از دید ارزش افزوده، اشتغال زایی و نسبت آن با تورم مورد توجه قرار گیرد. از طرفی هر چه بر توانایی تولید کشور افزوده شود، علاقه به سرمایه گذاری بیشتر در حوزه های مختلف تولیدی نیز افزون می شود و این امر، راهگشای معضلات اقتصادی و البته اجتماعی کشور خواهد بود.
 
دبیر کل اتاق تهران در ادامه "اهمیت توجه به کار و سرمایه ایرانی" را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: کار و سرمایه لازم و ملزوم یکدیگرند و سرمایه جز با کار و فعالیت بیشتر ایجاد نخواهد شد. وی با اشاره به این نامگذاری از انتظارات فعالان اقتصادی نیز سخن گفت: انتظار این است که سیاست ها و تصمیم سازی های دولت و نهادهای حاکمیتی نیز در راستای این پیام خردمندانه و درحمایت ازتولید تدوین شود و سیاست های ارزی، سیاست های پولی نیز در همین راستا و ازثبات نسبی برخوردارباشد.

راسخ سپس توضیح داد: به موجب اعلام این تکلیف ازسوی مقام معظم رهبری، این ضرورت احساس می شود که دولت به عنوان سیاستگذار و ناظر برنامه ای مدون و مشخص برای حمایت و پشتیبانی از تولید تنظیم کند و با بهره گیری از ابزاری هم چون صندوق توسعه ملی، بیش از همیشه از تولید ملی و سرمایه گذاری داخلی حمایت کند.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه بخش خصوصی نیز همانند همیشه از این نامگذاری هوشمندانه مقام معظم رهبری استقبال می کند، افزود: اگر دولت دست از تصدی گری بردارد و مسئولان نسبت به اجرای کامل اصل 44 اهتمام ورزند، بخش خصوصی نیزبا اشتیاق بیشتری در جهت افزایش بهره وری وکارایی بنگاه های تولیدی و سرمایه گذاری جدید گام می نهد و همانند سال های گذشته برای تبیین کلام مقام معظم رهبری و افزایش تولید ملی می کوشد.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت