جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 17379
زمان انتشار: 10 بهمن 1390 18:01:00

چرا شنبه و یکشنبه این هفته در تهران برف یک متری نیامد؟

به گفته او فیروزکوه و شهریار در شنبه و یکشنبه گذشته، برفي بودند. حتی چیتگر هم شنبه شب، برف آمده بود. کمی آنطرفتر در کرج هم شب تا صبح برف و باران آمد. ضمن اینکه هوای پایتخت هم سردتر از روزهای گذشته بود و هنوز هم هست.
خبرآنلاین: انتظار برای برف و باران، از نیمه های آبان شروع می شود. انتظاری که امسال برف پاییزی داشت و در زمستان بی رمق بود.

اما آخر هفته گذشته اعلام شد در روزهای شنبه و یکشنبه برف سنگینی می بارد و افت دما هم تا 10 درجه وجود دارد. اما این اتفاق حداقل در تهران نیفتاد.

نکته اینجاست که سازمان هواشناسی اعلام کرد در 11 استان ایران برف سنگینی می آید و افت دما هم قاعدتا برای این مناطق است. اگر استان های شمالی، غربی و شمال شرقی ایران را که جمعه، شنبه و یکشنبه گرفتار شدند بیش از 11 استان می شود. به عنوان مثال، شنبه شب اعلام شد ممکن است به دلیل برف و کولاک در تبریز،  ممکن است بازی تراکتورسازی-استقلال لغو شود.

همچنین اهالی روستایی در کردستان امروز در دمای زیر 17 درجه سانتی گراد زندگی می کنند و هنوز هم دمای هوا در استان های غربی، زیر صفر است. همچنین اعلام شده که برف حتی تلفن روستاهای بجنورد را قطع کرده است.

اما در تهران چرا چیزی از آسمان نیامد؟ یکی از کارشناسان سازمان هواشناسی دراین باره می گوید: "ما اعلام کردیم استان تهران ابری، در پاره ای از نقاط همراه با برف و باران. این پاره ای از نقاط حتما مرکز شهر تهران نیست."

به گفته او فیروزکوه و شهریار در شنبه و یکشنبه گذشته، برف بودند. حتی چیتگر هم شنبه شب، برف آمده بود. کمی آنطرفتر در کرج هم شب تا صبح برف و باران آمد. ضمن اینکه هوای پایتخت هم سردتر از روزهای گذشته بود و هنوز هم هست.

درواقع تهران آنقدر بزرگ است که نمی توان آب و هوای یکسانی برایش پیش بینی کرد. مثلا شنبه هفته گذشته که تهران برف آمد، اعلام شد فقط 7 سانتی متر در پایتخت برف آمده است. این درحالی است که اهالی غرب تهران، همان روز به شدت برفگیر شدند و در مرکز شهر، خبری از برف نبود، فقط زمین خیس شد.
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت