جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 161582
زمان انتشار: 08 اسفند 1397 10:39:00

نگاهی بر قیمت میوه‌ها در آستانه سال نو/ عمده‌ترین دلیل گرانی در این بازار چیست؟

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان به تشریح عمده‌ترین علت گرانی در بازار میوه پرداخت.
 نگاهی بر قیمت میوه‌ها در آستانه سال نو/ عمده‌ترین دلیل گرانی در این بازار چیست؟

 

نگاهی بر قیمت میوه در آستانه شب عید/  عمده‌ترین دلیل گرانی در این بازار چیست؟ به گزارش بازارخبر سید مرتضی هاشمی امروز در زنجان از افزایش قیمت چشمگیر میوه در زنجان خبر داد و اظهار کرد: اخیرا قیمت اکثر میوه‌ها افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه به علت بالا بودن قیمت، تعاون روستایی در حال توزیع میوه به قیمت دولتی در بازار است، تصریح کرد: این امر موجب بهره‌مندی بیشتر همشهریان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نوسانات ارزی یکی از دلایل افزایش قیمت میوه است، اضافه کرد: در نتیجه همین موضوع و به علت آزاد بودن صادرات کشور‌های همجوار میوه مورد نیاز خود را از ایران تامین می‌کنند.

 

هاشمی با بیان اینکه به علت به هم ریختگی بازار و آزاد بودن صادرات کلم سفید ۵۰۰ تومانی به ۳ هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: در واقع عمده‌ترین علت گرانی میوه، صادرات است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه فلفل دلمه‌ای ۳ هزار تومانی به یکباره تا ۱۰ هزار تومان در سر زمین افزایش قیمت داشته است، گفت: همچنین قیمت سیب نیز امسال به ۸ هزار تومان رسیده است، هرچند که سیب‌های موجود دارای کیفیت متفاوتی است و سیب ۳ هزار تومانی نیز در بازا وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز قیمت پرتقال در زنجان با کیفیت خوب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، تصریح کرد: این در حالی است که در استان مازندران قیمت پرتقال ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

*صادرات موجب بالا ماندن قیمت پیاز و سیب زمینی شده استهاشمی با بیان اینکه از زنجان نیز پیاز و سیب‌زمینی صادر شده است، اضافه کرد: به خاطر صادرات این محصول قیمت سیب‌زمینی و پیاز از ۲ هزار تومان پایین نیامد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه گران‌ترین میوه در بازار میدان میوه و تره‌بار موز است، اضافه کرد: قیمت موز حدود ۱۲ هزار تومان به صورت عمده است، چون موز میوه وارداتی است.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ متعادل کردن بازار، دولت میوه مورد نیاز مردم را ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از قیمت بازار عرضه خواهد کرد، افزود: درباره مراکز توزیع و عرضه نیز هر سال از اتحادیه لیست می‌گرفتند، اما امسال نگرفته‌اند.

هاشمی با بیان اینکه بنده نیز برای خالی نبودن لیست از همه نقاط شهر لیستی در اختیار تعاون روستایی قرار می‌دهم، تصریح کرد: برخلاف معرفی ۶۰ نفر از اعضای اتحادیه، فقط ۱۰ یا ۱۵ نفر از این لیست انتخاب و بقیه را از افراد متفرقه انتخاب می‌کنند، مثلا به یک آهن‌فروش و یا تخم‌مرغ فروش سهمیه فروش میوه و پرتقال می‌دهند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان گفت: مایه تاسف است که توزیع میوه به عضو اتحادیه که مالیات و ... می‌دهد، امتیاز فروش میوه داده نشود، اما به افراد متفرقه داده شود در صورتی که این امر انصاف نیست، چون حق توزیع برای اعضای اتحادیه است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت