جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 161514
زمان انتشار: 03 اسفند 1397 12:53:00
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بانک مرکزی نوسان‌ها را به حداقل ممکن رساند/ مردم نباید نگران تامین کالا‌ها در کشور باشند

پور ابراهیمی گفت: بانک مرکزی نوسان‌ها را به حداقل ممکن رسانده است با تداوم این روند بازار کالاها، کسری‌ها را پوشش می‌دهد.
 بانک مرکزی نوسان‌ها را به حداقل ممکن رساند/ مردم نباید نگران تامین کالا‌ها در کشور باشند

به گزارش بازارخبر  به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توزیع مناسب کالا‌های اساسی که ارز دولتی به آن‌ها اختصاص یافته، گفت: شوک ارزی همانند یک زلزله است و یکی از پیامد‌های آن در ماه‌های اولیه این بوده که نظم و روش فرآیند‌های تولید و واردات کالا و مواد اولیه را به هم می‌ریزد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: با تغییرات نرخ ارز تولیدکننده و واردکننده بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند که کالا باید با چه قیمتی وارد کشور شود، لذا زمانی که قیمت ارز به یک منطق دست یافته و ثبات ایجاد می‌شود، این ثبات به صورت اتوماتیک با حرکت در مسیر جریان تولید، کسری‌ها را جبران می‌کند.

بانک مرکزی نوسان قیمت‌ها را به حداقل رسانده است

وی با بیان اینکه نوسان ارزی زمانی نگران کننده می‌شود که طی دو ماه قیمت دلار یکباره افزایش یابد، ادامه داد: با روش و رویکردی که بانک مرکزی پیش گرفته نوسان‌ها را به حداقل ممکن رسانده است، لذا هرچه نوسان کمتر شده و به یک خط مستقیم تبدیل شود بازار کالاها، خود را با شرایط کنونی منطبق کرده و کسری‌ها را پوشش می‌دهد.

عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه با تاکید بر اینکه مردم نباید نگران تامین کالا‌ها در کشور باشند، اظهار کرد: دولت برنامه ریزی‌هایی برای کنترل و تنظیم بازار شب عید داشته که گزارش آن را به مجلس ارائه کرده لذا مردم نباید نگران تامین کالا در شب عید باشند.

دولت باید بر روی قیمت کالا‌ها تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی نظارت کند

وی با بیان اینکه دولت باید بر روی قیمت کالا‌ها تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی نظارت کند، افزود: کمیسیون اقتصادی جلساتی با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها برای تنظیم بازار برگزار کرده که گزارش جمع بندی نظارت بر بازار شب عید در حوزه کالا‌های اساسی و غیراساسی و همچنین راهکار‌های آن در صحن علنی ارائه می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید سامانه‌های اطلاعاتی براساس قانون برنامه ششم توسعه ایجاد شود تا از زمان واردات محصولات تا نحوه توزیع و مصرف زیر ذره بین قرار گیرد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت