جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160934
زمان انتشار: 23 دی 1397 08:06:00
چرا نرسیدیم؛

ورود بنگاه‌های توسعه یافته در عرصه بین المللی/ چرا فعالیت تاجران کمرنگ شده است؟

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گفت: بعد از انقلاب، بنگاه‌های توسعه یافته که توان رقابت با بارار‌های بین المللی را داشتند موفق عمل کردند.
ورود بنگاه‌های توسعه یافته در عرصه بین المللی/ چرا فعالیت تاجران کمرنگ شده است؟

به گزارش بازارخبر فاطمه مقیمی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی درباره چهل سالگی انقلاب گفت: بعد از انقلاب، بنگاه‌های توسعه یافته که توان رقابت با بازار‌های بین المللی را داشتند موفق عمل کردند.

وی با بیان اینکه از منظر کیفیت و قیمت در تولید توانستیم خوب عمل کنیم، اظهار کرد: بنگاه‌هایی که نتوانستند خود را با بازار‌های بین‌المللی وفق دهند از بازار حذف شدند.

مقیمی تصریح کرد: زمانی که تولید یا تولید صادرات محور انجام می‌شود باید بستر صادراتی هم مهیا شود که البته در این امر با معضلاتی روبه‌رو هستیم و متأسفانه نتوانستیم به جایگاه اصلی خود در این منظر دست یابیم.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی با بیان اینکه ورود به عرصه‌های بین‌المللی، انتظار غیرمعقولی نیست، افزود: زمانی می‌توانیم در عرصه‌های بین‌المللی ورود کنیم که بستر‌ و زیرساخت‌های حمایتی در این بخش وجود داشته باشد، بنابراین بعد از چهل سالگی انقلاب، انتظار ما بیش از اینهاست درحالیکه تحریم‌ها و بخصوص تحریم‌های داخلی توانست بر این موضوع تأثیرگذار باشد.

مقیمی با بیان اینکه میزان بهره‌وری بنگاه‌ها نسبت به توانمندی شان موفق نبوده است، گفت: انتظار می‌رود که اگر کسی بخواهد از کالای ایرانی استفاده کند باید خود آن کالا در بازار موجود باشد، این درحالی است که واردات مواد اولیه، یکی از مشکلاتی است که توانسته محدودیت‌های ارزی در این امر به‌وجود آورد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گفت: امیدواریم همه بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در عرصه‌های بین المللی ورود کنند چرا که استفاده از تولید داخل، مستلزم واردات مواد اولیه است و باید به زودی این موضوع مرتفع شود.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت