جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160574
زمان انتشار: 02 دی 1397 16:42:00

لایحه بودجه۹۸ احتمالا سه‌شنبه به مجلس می‌رود/اعتبار سلامت کاهش نیافته است

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه احتمالا لایحه بودجه ۹۸ احتمالا سه شنبه به مجلس می رود، گفت: باید میان مجلس و رئیس جمهور در مورد زمان قطعی آن هماهنگی صورت بگیرد.
لایحه بودجه۹۸ احتمالا سه‌شنبه به مجلس می‌رود/اعتبار سلامت کاهش نیافته است

مژگان‌خانلو سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور  درمورد اینکه چه روز لایحه بودجه سال 98 کل کشور به مجلس تقدیم خواهد شد گفت: در حال حاضر لایحه بودجه آماده شده و احتمال دارد سه‌شنبه به مجلس ارائه شود اما باید  میان مجلس و رئیس جمهور در مورد زمان قطعی آن هماهنگی صورت بگیرد. 

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه درمورد وضعیت اجرای رهنمودها و توصیه‌های مقام معظم رهبری در لایحه دخل و خرج سال آ‌ینده، گفت: تمامی رهنمودها و توصیه‌هایی که مدنظر بود در نسخه نهایی لایحه پیش‌بینی شده است. 

وی در پاسخ به این سوال که گفته شد نگاه لایحه بودجه سال 98 دو سالانه است،‌عنوان کرد:‌ منظور از این موضوع این نیست که ارقام پیش‌بینی شده در این سند دو ساله در نظر گرفته شده باشد بلکه طبق قانون پیش‌بینی یکساله خواهد بود. در بخش اصلاحات ساختاری بخصوص درآمدها، هزینه‌ها، کوچک‌سازی و هدفمندی یارانه‌ها نیازمند برنامه‌ریزی دوساله هستیم که در نظر گرفته شد.

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه درمورد اینکه طبق تبصره 19 بودجه سال ۹۷ قرار بود مشارکت عمومی- خصوصی برای واگذاری طرح‌های عمرانی صورت بگیرد چرا تاکنون عملکردی نداشته است، گفت: این تبصره نیازمند ظرفیت‌سازی و ایجاد بستر داشت. در حال حاضر آیین‌نامه و دستورالعمل‌آن تهیه و مجوزها اخذ شده است. همچنین بخش خصوصی نسبت به این طرح‌ها ناآگاهی داشته که نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف داشت.

خانلو تاکید کرد: نقطه شروع واگذاری طرح‌ها دستگاه‌های اجرایی هستند و اگر نخواهند امکان واگذاری وجود ندارد و هیچکس نمی‌تواند کاری انجام دهد بنابراین به ایجاد انگیزه و زبان مشترک نیاز است. 

وی در پاسخ به این سوال که مدیران دولتی علاقمند به واگذاری‌ها نیستند تصریح کرد: قطعا تخصیص اعتبارات این طرح‌ها را محدود می‌کنیم و البته در لایحه و پیوست‌ها اسامی طرح‌هایی که باید در مشارکت عمومی- خصوصی واگذار شود مشخص خواهد شد. همچنین ابزارهای تنبیهی را نیز به کار می‌گیریم. در حال حاضر وزرا همایش گذاشته و از طرح‌های قابل واگذاری رونمایی کردند. روند کار رو به رشد است و امیدواریم سال آینده عملکرد بهتری در این زمینه وجود داشته باشد. 

خانلو درمورد کاهشی یا افزایشی بودن بودجه سلامت در لایحه بودجه سال 98،گفت: بودجه بخش سلامت در سال آینده کاهش نیافته است. همچنین طبق قانون برنامه ششم سهم 10 درصدی از منابع هدفمندی دارد. 

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت