جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160011
زمان انتشار: 23 آبان 1397 14:40:00

ممنوعیت صادرات کالا از بنادر به امارات کذب است/ مشکلی برای جابه‌جایی کالا از بنادر جنوبی و شمالی کشور وجود ندارد

حسن زاده ممنوعیت صادرات کالا از بنادر کشور به امارات را تکذیب کرد.
ممنوعیت صادرات کالا از بنادر به امارات کذب است/ مشکلی برای جابه‌جایی کالا از بنادر جنوبی و شمالی کشور وجود ندارد

حسن‌زاده معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی  با بیان اینکه هیچ ممنوعیت تجاری برای انتقال کالا از بنادر کشور به دلیل تحریم‌ها وجود ندارد گفت: متأسفانه برخی از رسانه‌ها موضوع ممنوعیت صادرات کالا از بنادر کشور به امارات را  مطرح کرده بودند که این موضوع را کاملا تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ مشکلی برای جابه‌جایی کالا در بنادر جنوبی و شمالی کشور وجود ندارد و تنها روز گذشته یک کالا در بازرسی گمرکی  کشور امارات به مشکل برخورد که متأسفانه  فرد درگیر ، مسئله را در حد یک موضوع جامع مطرح کرد.

حسن‌زاده تأکید کرد: هم اکنون واردات و صادرات کالا در تمامی بنادر بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و ما  خوشبختانه با چالش جدی در این بخش  مواجه نیستیم.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایجاد چالش‌های  کوچک و یا جزئی در بنادر جنوبی یک موضوع طبیعی است گفت: سازمان بنادر در حوزه صادرات طی چند ماه گذشته با مشکلی روبه‌رو نبوده است چراکه  در برخی از راه‌ها شاهد رشد صادرات بوده ایم.

وی توضیح داد: به دلیل تحریم‌ها؛ واردات و صادرات کالا در بنادر کشور کاهش و یا افزایش چندانی نداشته است تنها در حوزه واردات به دلیل ممنوعیت واردات  هزار و 400 قلم کالا از سوی گمرک با کاهش واردات روبه‌رو بوده‌ایم و  این موضوع هم به دلیل مسائل تحریم نیست.

حسن‌زاده تصریح کرد: ممکن است برخی از بنادر تجارت با  ایران را نپذیرند اما در حوزه تجارت مهم  آن است که ایران با کدام کشور واردات و یا صادرات زیاد داشته باشد بنابراین اگر کشور امارات، ایران را تحریم کند اتفاق چندان مهمی رخ نداده است زیرا که ایران با این کشور تجارت زیادی ندارد.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی در پایان گفت: مقصد اصلی تجارت ایران با کشورهای اروپایی و چین است بنابراین کشورهای جنوبی اهمیت چندان زیادی ندارند.

انتهای پیام /

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت