جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159680
زمان انتشار: 16 مهر 1397 13:34:00

عامل دامن‌زدن به هیجانات قیمتی بازار خودرو را بشناسید!

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد درباره عاملی موثر در هیجانات قیمتی بازار خودرو توضیحاتی ارائه داد.
عامل دامن‌زدن به هیجانات قیمتی بازار خودرو را بشناسید!

به گزارش بازارخبر  حمیدرضا حیدری رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد در خصوص تاثیر کاهش نرخ ارز بر قیمت اتومبیل، اظهار کرد: کاهش نرخ دلار بر قیمت اتومبیل بی‌تاثیر نیست زیرا قیمت خودروی خارجی متاثر از دلار بوده که این خودروها حدود 10 تا 40 میلیون تومان کاهش داشته است. تاثیرپذیری ماشین‌های داخلی کمتر بوده زیرا تنها یکی از آیتم‌های مشخصه ماشین‌های داخلی دلار است و شاخص‌های دیگری نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه دلار قابل پیش‌بینی نیست، عنوان کرد: نمی‌توان گفت که قیمت دلار کاهش و یا افزایش پیدا می‌کند زیرا در بازار در خصوص نوسان دلار، آشفتگی ایجاد شده که با وجود این هیجانات، نمی‌توان پیش‌بینی انجام داد.

حیدری گفت: زمانی رکود ما تورمی بود اما در حال حاضر اگر وضعیت به همین شکل پیش رود، سایه سنگین‌تری از رکود ایجاد خواهد شد و مردم برای خرید یا معامله بلاتکلیف می‌مانند زیرا خریدار می‌ترسد که ممکن است قیمت کاهش پیدا نکند و با خود فکر می‌کند که خرید انجام ندهد تا ارزان‌تر شود و فروشنده نیز این ترس را دارد که اگر بفروشد ممکن است دیگر نتواند جایگزین کند. این آشفتگی و استرس در بازا، رکود را بیشتر و سنگین‌تر می‌کند.رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد با اشاره به اینکه سایت‌های مجازی فروش اتومبیل به این بازار و هیجانات قیمتی دامن می‌زنند، تصریح کرد: این امر بدین دلیل است که مدیریتی بر آن‌ها نیست و آن‌ها متولی ندارند.در  برخی سایت‌ها زمانی که قیمت ماشینی، 56 تا 58 میلیون بود، در سایت 70 میلیون تومان قید می‌شد.

وی ادامه داد: آیا این امر برای بر هم زدن نظم بازار مدیریت شده است و کسی نمی‌تواند بر این سایت‌ها نظارت کند؟ چرا اجازه می‌‎دهند که این سایت‌ها با بازار بازی کنند و هیجان قیمتی بر خودروها بگذارند؟ در حال حاضر در این سایت‌ها، چند نوع قیمت برای یک ماشین وجود دارد. مردم برای اطلاعات قیمت خودروی به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند.

حیدری با بیان اینکه یکی از عوامل تشنج قیمت و بازار ما این سایت‌ها هستند، عنوان کرد: این سایت‌ها مردم را بلاتکلیف گذاشته‌اند. من از مردم می‌خواهم که اطلاعات قیمت و خودرو را از اتحادیه‌ها و مراکز تایید شده دریافت کنند. ممکن است در پس این سایت‌ها برنامه‌ریزی‌هایی وجود داشته باشد که همه با هم قیمت غیرواقعی در سایت‌ها بگذارند تا مردم منحرف شوند. مردم نباید به این سایت‌ها اعتماد کنند. مدیریت و نظارتی بر این سایت‌ها وجود ندارد تا دقیق باشد. این سایت‌ها مرجع مناسبی برای گرفتن اطلاعات نیست.انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت