جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159200
زمان انتشار: 20 مرداد 1397 07:43:00

راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن الزامی‌ است/ طرح مسکن اجتماعی در حد حرف باقی ماند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند وضعیت بازار اجاره را ساماندهی‌ کند.
راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن الزامی‌ است/ طرح مسکن اجتماعی در حد حرف باقی ماند

به گزارش بازارخبر محمدرضا‌ رضایی‌کوچی‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسکن اجتماعی در دولت یازدهم و دوازدهم در حد حرف باقی مانده است، گفت: در چند سال گذشته هیچ پروژه‌ عملیاتی‌ای برای این طرح از سوی دولت دیده نشده است.

وی افزود: مسکن مهر پردیس‌ دارای مشکل و ایرادات‌ فراوانی است اما هم اکنون دولت باید سعی کند با مدیریت بحران مشکلات موجود در بخش مسکن مهر را برطرف‌ کند.

رضایی‌‌کوچی‌ اظهار کرد: در مسکن مهر سرمایه‌گذاری کلانی‌ صورت گرفته و هزاران نفر منتظر‌ خانه‌دار شدن هستند، بنابراین باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق این مشکلات را برطرف کنیم‌.

رئیس کمیسیون عمران مجلس‌ شورای اسلامی، تأکید کرد: دولت نباید هم اکنون بر طبل‌ ناامیدی‌ بکوبد بلکه باید سعی کند با ارائه برنامه‌های درست ایرادات موجود در بخش مسکن مهر را اصلاح کند.

وی با اشاره به اینکه باید سعی کنیم تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم، گفت: ایجاد تعادل در بخش عرضه‌ و تقاضا و همچنین راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند یک گام مؤثر در بخش مسکن باشد.

رضایی‌ افزود: هم اکنون کار نرم‌افزاری‌ سامانه نظارت بر معاملات‌ مسکن به پایان رسیده و باید دولت هر چه سریع‌تر با بروزرسانی‌ این سامانه بتواند متقاضیان را از وضعیت بازار مسکن آگاه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ثبت قراردادهای‌ مسکن در سامانه معاملات‌ و نظارتی می‌تواند کنترل قیمتی را در این بازار فراهم کند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
1
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت