جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158966
زمان انتشار: 19 تیر 1397 13:35:00

نوسانات قیمت ارز برای شرکت‌های هواپیمایی مشکل‌ساز شده است/ استفاده از شرکت‌های داخلی در تأمین قطعات هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: برخی از کشورهای خارجی در قبال ارائه خدمات ارز نقدی دریافت می‌کنند که با وجود نوسانات اخیر این شرکت‌ها با مشکل مواجه شده‌اند.
نوسانات قیمت ارز برای شرکت‌های هواپیمایی مشکل‌ساز شده است/ استفاده از شرکت‌های داخلی در تأمین قطعات هواپیما

به گزارش بازارخبرمقصود اسعدی‌ سامانی‌ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه نوسانات اخیر ارز مشکلات عمده‌ای را برای حوزه هوایی ایجاد کرده است، اظهار کرد: عدم دسترسی به ارز نقدی‌ برای برخی پروازهای‌ خارجی و از جمله عراق‌، نجف، بغداد و برخی از شهرهای‌ ترکیه‌ مشکل‌ساز شده است.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای خارجی در قبال ارائه خدمات‌، ارز نقدی‌ دریافت‌ می‌کنند و به دلیل افزایش قیمت ارز متأسفانه بانک‌ها توان پرداخت نداشتند.

سامانی یادآور شد: طی صحبت و جلساتی که با بانک مرکزی داشته‌ایم قول همکاری و تأمین ارز را داده بودند اما متأسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده است.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی شدیداً در تأمین ارز در تنگنا هستند و با توجه به اینکه با افزایش قیمت ارز در هفته‌های گذشته، بانک مرکزی همکاری لازم را داشت اما طی چند روز گذشته مجدداً‌ مشکلات ارزی برای این شرکت‌ها ایجاد شده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از تولیدات داخلی گفت: در راستای این شعار سعی کرده‌ایم از شرکت‌ها و متخصصان‌ داخلی جهت ساخت برخی قطعات هواپیمایی استفاده کنیم که خوشبختانه در ماه‌های اخیر شرکت‌های داخلی حضور پررنگ‌تری داشته‌اند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت