جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158819
زمان انتشار: 30 خرداد 1397 16:43:00
در معاملات امروز بازارهای جهان؛

سهام چین با امید به حمایت سیاسی بالا رفت/ بازارهای آسیا تقویت شد

روز چهارشنبه، پس از این که در معاملات صبح با اضطراب پیرامون بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، سهام به شدت افت کردند، در معاملات عصرگاهی، بازارهای آسیا دوباره جان گرفتند.
سهام چین با امید به حمایت سیاسی بالا رفت/ بازارهای آسیا تقویت شد
 

به گزارش بازارخبر  به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این که در معاملات صبح با اضطراب پیرامون بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، سهام به شدت افت کردند، در معاملات عصرگاهی، بازارهای آسیا دوباره جان گرفتند.

 
بازارهای آسیا با افت ارزش سهام طی دیروز ، امروز با موجی از افراد سودجو که به دنبال خرید سهام ارزان بودند روبرو شدند. شاخص گسترده سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی که دیروز تا ۲.۱ درصد سقوط کرده بود، امروز ۱.۱ درصد جهش کرد.
 
نیکی ژاپن ابتدای امروز را با افت و قرار گرفتن در منطقه منفی آغاز کرده بود، اما با گذشت زمان و تا انتهای معاملات ۱.۳ درصد جهش کرد.
 
در کره‌جنوبی هم شاخص کوسپی توانست ۱.۴ درصد رشد کند.
 
بازارهای چین امروز به افت دیروز خود ادامه دادند، اما درحالی‌که به نظر می‌رسید سرمایه‌گذاران در مورد حمایت‌های دولتی اطمینان حاصل کرده‌اند، با قوت قلب گرفتن از این موضوع ضررها به سود تبدیل شد.
 
کامپوزیت شانگهای که دیروز با ۳.۸ درصد ضرر بسته شده بود، امروز در اوایل معاملات عصرگاهی ۰.۵ درصد رشد کرد.
 
شاخص سی‌اس‌آی۳۰۰ چین ۰.۶ درصد بالا آمد و کامپوزیت شن‌زن هم ۱.۴ درصد جهش کرد.
 
شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ که دیروز را با ۲.۸ درصد ضرر به پایان برده بود، در اوایل معاملات عصرگاهی امروز توانست ۱.۴ درصد جهش کند.
 
یک روز پس از این که رییس بانک مرکزی چین از سرمایه‌گذاران درخواست کرد که آرامش خود را حفظ کنند، بانک خلق چین طی دستورالعملی اعلام کرد که این بانک باید ضریب ذخایر مورد نیاز (RRR) را کاهش دهد تا نقدینگی بازار را تقویت کند. این اقدام بر نگرانی‌های مربوط به تجارت تاکید می‌کند.
 
سو ترینس، رییس استراتژی اف‌اکس در آربی‌سی کپیتال‌مارکتز در هنگ‌کنگ، می‌گوید: حالا می‌توان گفت که کاهش RRR حتمی است؛ تنها سوال مقدار و بزرگی این کاهش خواهد بود.
 
نرخ سود اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا، در معاملات ظهر چهارشنبه به ۲.۹۰۲۲ درصد افزایش یافت. این نرخ در ابتدای روز تا ۲.۸۸۲۰ درصد هم افت کرده بود.
 
با تقویت سود اوراق، دلار هم در بازار ارز تقویت شد و نرخ خود را ۰.۲ درصد در برابر ین بهبود بخشید و در ۱۱۰.۲۰ ین معامله شد.
 
شاخص دلار اما در برابر شش همتای خود تغییر نکرد و در رقم ۹۵.۰۹۴ واحد باقی ماند.
کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت