جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158702
زمان انتشار: 12 خرداد 1397 15:56:00

توقف واردات تیلاپیا امری ضروری است

رئیس اتحادیه ماهیان سردآبی گفت:با توجه به توافق سازمان شیلات با اتحادیه ماهیان سردآبی انتظار می‌رود که وزیرجهاد هرچه سریع تر دستور توقف واردات تیلاپیا را صادر کند.
توقف واردات تیلاپیا امری ضروری است

به گزارش بازارخبر آرش نبی‌زاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی درباه آخرین وضعیت تولید ماهی قزل آلا اظهار کرد: با وجود آنکه امسال در بحث ماهیان سردآبی با تنش جدی روبه‌رو نیستیم  و تنها بحث خشکسالی موجب شده تا برخی تولیدکنندگان  میزان تولید خود را در مزارع کاهش دهند، پیش‌بینی می‌شود که تولید همانند سال‌های قبل به 120 تا 130 هزارتن برسد.

وی با اشاره به تأثیر نوسان نرخ نهاده‌ها بر قیمت ماهی در بازار افزود: اگرچه برخی از شرکت‌های خوراک، نرخ محصولات خود را از 10 تا 25 درصد افزایش دادند اما به اعتقاد بنده موج افزایش قیمت نهاده‌ها وارد بازار نشده است چرا که تولید جدید از شهریور و مهر وارد بازار می‌شود.

نبی‌زاده نوسان نرخ ماهی وارداتی و تغییرات نرخ ارز را دلیل اصلی افزایش قیمت ماهی در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار، قیمت هر کیلو ماهی قزل آلا با نوسان یک‌هزار و 200 تومانی در بازار روبه‌رو شد.

رئیس اتحادیه ماهیان سردآبی با اشاره به ضرورت توقف واردات تیلاپیا بیان کرد: با توجه به توافق سازمان شیلات با اتحادیه ماهیان سردآبی انتظار می‌رود که وزیر جهاد هرچه سریع‌تر دستور توقف واردات تیلاپیا را صادر کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به تأثیر توقف واردات تیلاپیا بر بازار ماهی داخل تصریح کرد: توقف واردات تیلاپیا ارتباطی به افزایش نرخ قزل‌آلا ندارد و همچنین نوسان کنونی نرخ نهاده‌ها مورد پذیرش اتحادیه و وزارت جهاد نیست چرا که افزایش نرخ ارز به این حد نبوده است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت