جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158678
زمان انتشار: 09 خرداد 1397 12:52:00

مطالبه «اقتصادِ بدون برجام»|کم توجهی به معیشت مردم پاس دادن برای اسپک زدن دشمن است

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی با بیان اینکه کم توجهی به مسائل معیشتی مردم پاس دادن برای اسپک زدن دشمن علیه ملت است گفت: ۴ سال مردم را در انتظار نقد شدن چک برجام گذاشتیم در صورتی که از ابتدا نیز مشخص بود این چک برگشتی است و نقد نخواهد شد.
مطالبه «اقتصادِ بدون برجام»|کم توجهی به معیشت مردم پاس دادن برای اسپک زدن دشمن است

به گزارش بازارخبر مقام معظم رهبری در بیانات ارزشمند خویش فرمودند: «اصلی ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی جنگ اقتصادی است؛ آنها اکنون تمرکز خود را بر جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی گذاشته اند و اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه داری امریکا است.» اما برخی از کارشناسان معتقدند در سیاستهای اقتصادی دولت به این نکته مورد تأکید مقام معظم رهبری که دشمن، پشت دروازه‌های اقتصاد کشور است کمتر توجه شده است چرا که امید بستن به گشایش اقتصادی برجام در شرایط فعلی یعنی گره زدن آینده کشور به کسانی که از هر راهی برای صدمه زدن به اقتصاد کشور کوتاه نمی آیند. در این رابطه با محمد رضا امامقلی، تهیه کننده مستند خوره؛ مستندی که به تبیین چگونگی سوء استفاده دشمن از مطالبات اقتصادی به حق مردم پرداخته است گفت و گو کردیم:

وی با هشدار به اینکه ناکارآمدی اقتصادی دولتمردان باعث ایجاد یأس و نا امیدی در بین مردم می شود و مهترین سرمایه کشور یعنی انگیزه مردم را برای تلاش و فعالیت از بین می برد گفت: بنابر این مسئولی که ناکارآمد است و نمی تواند کمکی به اقتصاد کشور کند باید مسئولیتش را به اهلش واگذار کند.

امامقلی با انتقاد از رویکرد بانک مرکزی و سایر مسئولانی که در زمینه ساماندهی مؤسسات مالی می توانستند نقش آفرینی کنند و در این زمینه کوتاهی کردند گفت: این رویکرد همان چیزی بود که دشمن برای آن نقشه کشیده بود چراکه بی توجهی به خواست به حق مردم در زمینه مؤسسات مالی احساس نارضایتی را برای آنها به وجود آورده بود که دشمن به دنبال استفاده سیاسی از این ماجرا بود.

وی در مورد علت به وجود آمدن جو عمومی نارضایتی اقتصادی در بین مردم گفت: واقعیت ماجرا این است که دولت وقت و هزینه های زیادی را  برای ثمردهی درخت برجام صرف کرد  اما متأسفانه این اتفاق صورت نگرفت.

این تحلیگر اقتصادی سیاسی  افزود: در شرایطی که گشایشی در زندگی مردم با برجام صورت نگرفت اما به عوض آن کالاهای وارداتی با توجه به این که در مقابل نفت باید کالا وارد کشور می شد رشد فزاینده ای داشت؛ بنابر این شرایط بود که هر روز خبر تعطیلی کارخانه ای را می شنیدیم.

امامقلی با هشدار نسبت به اینکه دشمن به دنبال ایجاد چنین فضایی در کشور است گفت: زمستان گذشته در چنین فضایی بود که به طرز مشکوکی تخم مرغ کمیاب و گران شد و با مطرح شدن افزایش قیمت بنزین دشمن احساس کرد می تواند از این موج برای پیشبرد اهداف امنینی و سیاسی خود بهره ببرد.

* کم توجهی به مسائل معیشتی مردم پاس دادن برای اسپک زدن دشمن علیه ملت

تهیه و کارگردان مستند خوره با تصریح به اینکه کم توجهی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم پاس دادن برای اسپک زدن دشمن علیه ملت ایران است گفت: دولت باید تمام همت خود را صرف تولید و رونق در اقتصاد کشور کند چراکه مهمترین راهبرد دشمن در حال حاضر برای صدمه زدن به انقلاب اسلامی ایجاد شرایط بد اقتصادی در کشور است که بتواند از این فضا موج سواری کند و برنامه ریزی کنونی دشمن بر اساس این استراتژیی دنبال می شود.

امامقلی با تذکر به اینکه دولت باید تمامی تلاش خود را برای رونق در کشور صرف کند گفت: بی توجهی دولت به بسته شدن و ورشکستگی کارخانه ها، عقب افتادن حقوق چندین ماهه کارگران بخشهای مختلف و مواردی از این دست خطرناک است که منشأ آن بی توجهی به توان داخلی و معطوف کردن توجه به گشایش از خارج  است و  این بی توجهی باعث بسترسازی برای موج سواری دشمن علیه نظام اسلامی می شود.

کارگردان مستند خوره با هشدار نسبت به اینکه هدف دشمن برای صدمه زدن به کشور ایجاد  نارضایتی به وسیله  فشارهای  اقتصادی به مردم است گفت: با توجه به شیوه های مختلفی که در طول دوران انقلاب اسلامی بر علیه انقلاب به کار برده است، به این نتیجه رسیده  که در ایران اسلامی هیچ پایه ای نمی تواند برای ایجاد نارضایتی جز مباحث اقتصادی به وجود بیاورد.

امامقلی با ابراز اینکه در چنین شرایطی برجام درمانی برای اقتصاد کشور فایده ندارد گفت: 4 سال مردم را در انتظار نقد شدن چک برجام گذاشتیم در صورتی که از ابتدا نیز مشخص بود این چک برگشتی است و نقد نخواهد شد.

 وی با تصریح به اینکه اکنون وقت جبران گذشته از دست رفته است گفت: اگر دوباره بخواهیم راه گذشته را دنبال کنیم خواه ناخواه به ظرفیتهای داخلی بی توجه می شویم و لاجرم چشم به گشایش خارجی خواهیم داشت.

امامقلی  با اشاره به اینکه اشکال نگاه به گشایش از بیرون تنها نقد بودن چک آنها نیست گفت: مسأله مهمتر این است که چک را به دست کسی دادیم که برای رسیدن به هدف خود از هر راهکار انسانی و غیر انسانی بهره می برد و در چنین شرایطی با توجه به اینکه طراحی نقشه با اوست و او ابتکار عمل را در دست دارد فضا را به گونه ای طراحی می کند که سیل اعتراضات مردم بیشتر بشود و به لحاظ اقتصادی از پا در بیاییم.

* استفاده دشمن از مشکلات اقتصادی مردم به عنوان سلاح مبارزه

این تحلیلگر اقتصاد سیاسی با ابراز اینکه این فضای جنگی است که دشمن بر علیه ملت ایران ترسیم کرده است گفت: طرح دشمن این است که از مشکلات  اقتصادی به عنوان پاشنه آشیل نظام اسلامی برای صدمه زدن به آن استفاده کند.

وی با تذکر به اینکه دشمن این قدر از انسانیت به دور است که از هر ابرازی حتی بازی با معیشت و زندگی مردم نیز برای رسیدن به اغراض سیاسی خود کوتاه نمی آید گفت: اگر رسیدگی به وضع معیشت مردم برای دولت در اولویت است چشم بستن به گشایش خارجی نمی تواند توجیهی داشته باشد.

* نابخشودگی اهمال کاری در برخورد با مسئولان ناکارآمد با توجه به شرایط حساس فعلی

امامقلی با هشدار نسبت به اینکه گذشته از مباحث سیاسی و تسویه حساب سیاسی  ناکارآمدی در هر بخشی با مبانی و آرمانهای انقلاب تضاد دارد گفت: در شرایط حساس فعلی که در وسط یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم  اگر ناکارآمدی وجود داشته باشد و برای علاج آن دولتمردان کوتاهی کنند دچار صدمه جبران ناپذیری به مردم و نظام اسلامی خواهند شد و هیچگاه نزد ملت بخشیده نخواهند شد.

انتهای پبام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت