جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158630
زمان انتشار: 02 خرداد 1397 15:28:00

ممنوعیت صادرات دام زنده به صلاح دامدار نیست

یک مقام مسئول با اشاره به صادرات بره های سنگین وزن به کشورهای همسایه گفت:ممنوعیت صادرات دام زنده برای دامداران تبعاتی در بر خواهد داشت.
ممنوعیت صادرات دام زنده به صلاح دامدار نیست

به گزارش بازارخبر منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده با انتقاد از ممنوعیت صادرات دام زنده اظهار کرد: اگرچه صادرات دام زنده بر روی قیمت گوشت قرمز تاثیری ندارد، اما شنیده ها حاکی از آن است که معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی به منظور مدیریت عرضه و تقاضا به طور موقت صادرات دام زنده را ممنوع اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه بره های سنگین وزن (بدون مشتری در بازار داخل) به بازارهای هدف صادر می شود،افزود:ممنوعیت صادرات مشکلات متعددی برای دامداران در برخواهد داشت.

 رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده بیان کرد: با توجه به آنکه صادرات دام به منظور مدیریت عرضه و تقاضا به صورت مشروط در ازای واردات انجام می شد، از این رو این موضوع  هیچ گونه تاثیری در روند افزایش قیمت گوشت در بازار نخواهد داشت.

پوریان فعالیت واسطه ها و دلالان در چند ماه اخیر را دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت در بازار دانست و گفت: با وجود آنکه عرضه زایش های بره برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد، تنها سودجویی واسطه ها و دلالان و اظهارات برخی قصابان مبنی بر کمبود دام زنده ، تنش هایی در بازار گوشت ایجاد کرده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در پایان سخنان خود با بیان اینکه ممنوعیت صادرات دام به بخش های مختلف سیستم دامپروری آسیب وارد می کند، تصریح کرد: با وجود صادرات مشروط دام در ازای واردات گوشت قرمز، تا حدودی از تنش های بازار کاسته شد اما ممنوعیت صادرات مجدد دام زنده موجب خواهد شد دامداران جنوب کشور و حاشیه شهرها  به سبب خشکسالی با مشکلات متعددی روبرو شوند.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت