جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158489
زمان انتشار: 19 اردیبهشت 1397 11:53:00

برای خروج توتال گزینه‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم/ افزایش 17 درصدی تولید از پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: برای خروج احتمالی توتال بر اثر تحریم‌ها از همان ابتدا گزینه‌هایی برای جایگزینی آن پیش‌بینی کرده‌ایم.
 برای خروج توتال گزینه‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم/ افزایش 17 درصدی تولید از پارس جنوبی

به گزارش بازارخبرمحمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در حاشیه آخرین روز از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی تمهیدات لازم پیش بینی شده است که اگر به هر دلیلی از جمله تحریم‌ها، توتال و یا شرکت چینی نتوانند کار را ادامه دهند گزینه‌های دیگری را جایگزین آنها کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه فاز 11 پارس جنوبی در اولویت است، افزود: از همان ابتدا پیش‌بینی کرده‌ بودیم که اگر توتال کنار برود شرکت چینی جایگزین آن شود؛ همچنین در صورت خروج گزینه دوم شرکت پترو پارس ایرانی بر اساس تجربه‌ای که دارد کار را به عهده خواهد گرفت و از این  بابت هیچ نگرانی نداریم.

مشکین‌فام افزود: شرکت ایرانی پترو پارس در فازهای 19 و 12 پارس جنوبی کارهایی همچون تولید طبیعی از مخزن، حفاری چاه و ساخت سکو را انجام داده است و هیچ مشکلی از این منظر ندراد، بنابراین می‌تواند در مرحله اول توسعه فاز 11 پارس جنوبی عملکرد موفقی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اضافه کرد: بحث دوم کار توسعه فاز 11 پارس جنوبی که مربوط به مسائل تقویت فشار است، ممکن است در صورت خروج شرکت توتال با مشکلاتی روبه‌رو شود و نتوانیم از خدمات شرکت‌های بین‌المللی استفاده کنیم، اما در صورت رخداد این موضوع در این بحث تجدید نظرهایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هر سال 17 درصد به تولید از پارس جنوبی افزوده‌ایم، افزود: در زمستان احتمال بیشتری بر تولید داشته و در تابستان به دلیل اورهال و آمادگی تأسیسات مقداری از تولیداتمان کمتر شده است.

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت