جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158477
زمان انتشار: 18 اردیبهشت 1397 11:45:00

موسسات غیرمجاز ۲۵درصد سهم بازار پول را به خود اختصاص داده‌اند

کارشناس بانک گفت:در حال حاضر ۲۵ درصد سهم بازار پول در اختیار موسسات غیرمجاز بانکی است و دولت درصدد ساماندهی این موسسات است.
 موسسات غیرمجاز ۲۵درصد سهم بازار پول را به خود اختصاص داده‌اند

به گزارش بازارخبرهادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ساماندهی موسسات غیرمجاز یکی از اقدامات مثبت دولت  است، اظهار کرد: در حال حاضر  ۲۵ درصد سهم بازار پول در اختیار موسسات غیرمجاز بانکی است و دولت  درصدد ساماندهی این موسسات است.

وی ادامه داد: هرگاه بانک مرکزی با سیاست‌های پولی و انقباضی درصدد تنظیم نرخ تسهیلات و سپرده‌های بانکی حرکت کرد، متأسفانه موسسات غیرمجاز این سیاست‌ها را در راستای منافع خود خنثی کردند.

این کارشناس بانکی با بیان اینکه فقدان یک سیاست پولی کارآمد در بازار ارز از عوامل تلاطم در این بازار به حساب می‌آید، تصریح کرد: حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و از سوی دیگر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مشکل نقدینگی دارند؛ بنابراین ساماندهی موسسات غیرمجاز یکی از ملزومات بانک مرکزی است که بتواند بازار پول را کارآمد کند.

به گفته حق شناس، رویکرد اصلی بانک مرکزی در فرآیند ساماندهی موسسات، محافظت و مراقبت از منافع سپرده‌گذاران خُرد و پرهیز از رویکرد‌های غیراصولی استوار است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت