جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157685
زمان انتشار: 02 بهمن 1396 13:53:00

سهم تجارت ایران و بلاروس بسیار اندک است

شریعتمداری گفت: سهم تجارت ایران و بلاروس از یکدیگر بسیار اندک است و امیدواریم قدم های موثری در جهت افزایش روابط دو کشور برداشته شود.
 سهم تجارت ایران و بلاروس بسیار اندک است

به گزارش بازارخبرمحمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه افتتاحیه چهاردهمین اجلاس مشترک همکاری های اقتصادی با جمهوری بلاروس با تاکید بر مستحم بودن روابط سیاسی بین دو کشور اظهار کرد: باید این روابط در بعد اقتصادی ، رشد کرده و مستحکم شود‌.

 وی در ادامه افزود: سهم تجارت هر دو کشور از یکدیگر بسیار اندک است و امیدواریم در دولت فعلی قدم های موثری در جهت افزایش روابط دو کشور برداشته شود.

شریعتمداری تصریح کرد: همکاران ما نقشه راهی برای روابط دو کشور ایران و بلاروس از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ تبیین کرده اند که در این نقشه راه روابط در سطوح مختلف و در کمیسیون های تخصصی تعریف می شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: این نقشه راه همکاری های مشترکی در حوزه هایی همچون انرژی، حمل ونقل، بهداشت و درمان، علوم و فناوری ، حمل ونقل، تجارت و مسائل سیاسی تعریف کرده و کمیسیون های مربوط موظفند که نحوه عملکرد آنها را بررسی کنند.

وی در خاتمه اضافه کرد: بسیار مفتخریم که روابط امروز ما با کشور بلاروس از سطح همکاری های ساده به روابط موثر در سطوح بالاتر ارتقا یافته است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت