جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157659
زمان انتشار: 30 دی 1396 11:44:00

تابلوهای تبلیغاتی باید عوارض بپردازند

فاضلی گفت: تابلوهای تبلیغاتی که دارای شناسنامه واحدهای صنفی نیستند، باید عوارض بپردازند.
  تابلوهای تبلیغاتی باید عوارض بپردازند

به گزارش بازارخبرعلی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در جلسه روسای اتحادیه های صنفی تهران  اظهار کرد: بازار قلب تپنده اقتصاد کشور است و از این رو اصناف در بخش های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اقدامات تاثیرگذاری داشته و در بزنگاههای تاریخی نقش آفرین بوده اند.

وی ادامه داد: در تهران ٢٥٠ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب وجود دارند در حالیکه واحدهای بدون پروانه نیز مشغول به کار هستند؛ در این میان علی‌رغم تلاش شهرداری تهران در ساماندهی مشاغل مزاحم،  شاهد مدیریت درست در حوزه ساماندهی بنگاههای مزاحم نیستیم.

رییس اتاق اصناف  بیان کرد: فروش مجتمع و واحدهای تجاری توسط شهرداری ها از دیگر مشکلات موجود بوده  و بازار کشش و ظرفیت این حجم از واحد و مجتمع تجاری را نخواهد داشت، همچنین برگزاری نمایشگاه با عنوان خیریه بدون مجوز توسط شهرداری از دیگر چالش پیش رو است.  در حال حاضر حدود 250 هزار واحد صنفی در سطح شهر تهران وجود داشته و نیازی به برگزاری نمایشگاه نخواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات و چالش های موجود، تصریح کرد: متاسفانه هنوز اقدامی در خصوص اجرای بند 20 ماده 55 از سال 69 تا کنون انجام نشده است. بحث اشتغال از موضوعات مهم و حائز اهمیت بوده و ما باید به سمت نظام تولید و خدماتی بازگردیم، این امر نیازمند ایجاد شهرک های صنعتی بوده است، اما همچنان شاهد مدیریت خوبی در این زمینه نیستیم.

به گفته وی؛ تابلوهای تبلیغاتی باید عوارض بپردازند ولی تابلویی که شناسنامه واحدهای صنفی است، نباید عوارض بپردازد.

فاضلی با انتقاد از تجاری فروشی شهرداری تهران افزود: مجموعه عای صنفی با واحدهای تجاری که قارچ‌گونه رشد کرده اند همگون نیستند؛ ضمن اینکه موضوع دکه داران نیز هنوز حل و فصل نشده اند؛ در حالیکه شهردار سابق در این خصوص دستوراتی داشت، اما اجرایی نشد.

وی ادامه داد: راهکار درستی برای دستفروشان اندیشیده نشده و هنوز ساماندهی های آن صورت نگرفته است؛ ضمن اینکه نباید نمایشگاه‌هایی در گوشه و کنار شهر بدون مجوز یا با مجوز شهرداران برگزار شود که کالای چینی با غیر ایرانی می فروشند.

انتهای پیام/

برخی نمایشگاه‌ها بدون مجوز، کالای غیر ایرانی می‌فروشند

 

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت