جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156787
زمان انتشار: 15 آبان 1396 09:07:00

سهام آسیایی اندکی افت کرد

روز دوشنبه درحالی که سرمایه‌گذاران درحال هضم گزارش درآمدها هستند و تور ترامپ در منطقه ادامه دارد، اغلب شاخص‌های مهم آسیایی افت کردند.
سهام آسیایی اندکی افت کرد

به گزارش بازار خبر روز دوشنبه درحالی که سرمایه‌گذاران درحال هضم گزارش درآمدها هستند و تور ترامپ در منطقه ادامه دارد، اغلب شاخص‌های مهم آسیایی افت کردند.

در پایان معاملات روز جمعه علی‌رغم گزارشات مثبت و منفی اشتغال ماه اکتبر در آمریکا، با تمرکز بازارها به درآمدهای قوی، سهام آمریکا در مقادیر بالاتری بسته شد.

پس از این که بازارهای ژاپن به دنبال تعطیلات رسمی و یک آخر هفته طولانی باز شدند، نیکی۲۲۵ ژاپن ۰.۱۱ درصد افت کرد. این درحالی است که سهام نفتی و اغلب خودروسازان سود کردند. 

در شبه‌جزیره کره، شاخص کوسپی تحت فشار قرار گرفت. با افت شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و سنگینی آن بر بازار، این شاخص ۰.۷۶ درصد کاهش یافت؛ هر چند سهام نفتی و آرایشی سود کردند.

پایین‌ از اینها شاخص اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس هم ۰.۱۸ درصد افت کرد. در این شاخص هم سود به دست آمده توسط سهام انرژی و خدماتی با ضررهای زیرشاخص حجیم شرکت‌های مالی خنثی شد.

شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۹۲ درصد سقوط کرد اما بازارهای سرزمین اصلی چین اندکی بهتر بودند و بالا و پایین شدند؛ شاخص کامپوزیت شانگ‌های ۰.۱۳ درصد افت داشت اما شاخص کامپوزیت شن‌زن ضررهای اولیه خود را جبران کرد و به سود ۰.۲۵۸ درصدی دست یافت.

به دنبال جهش درامد اپل و اوج گرفتن سهام آن در روز جمعه، سهام آمریکا در مقادیر رکوردی خود بسته شده بودند. در پایان معاملات روز جمعه شاخص نسدق با افزایشی ۰.۷۴ درصدی یا ۴۹.۴۹ امتیازی در رکورد امتیاز ۶۷۶۴.۴۴ بسته شده بود.

داده‌های روز جمعه نشان می‌داد در ماه اکتبر ۲۶۱ هزار شغل در آمریکا ایجاد شده است که از مقدار پیش‌بینی شده ۳۱۰ هزار شغل، بسیار کمتر بود. هرچند نرخ بیکاری برای این دوره به ۴.۱ درصد رسید که از ۴.۲ درصد پیش‌بینی شده کمتر بود.

سایر اخبار حاکی از این است که مذاکرات یکی‌سازی بین شرکت‌های ارتباطات رادیویی اسپرینت و تی‌موبایل، طبق اعلام این شرکت‌ها در روز شنبه، متوقف شده است. سافت بانک ژاپن، شرکت مادر اسپرینت قرار است روز دوشنبه درآمدهای خود را گزارش دهد. سهام سافت بانک ۲.۷ درصد سقوط کرد.

دلار سود به دست آمده در جلسه قبلی خود به دنبال انتشار داده‌های روز جمعه ایالات متحده را تا حدود زیادی حفظ کرد. شاخص دلار که در روز جمعه تا ۹۵.۰۱۵ بالا رفته بود امروز در همین حدود و در رقم ۹۴.۹۲۲ باقی ماند.

در مقابل ین، دلار نسبت به نرخ ۱۱۴.۰۶ ین روز جمعه تقویت شد و به نرخ ۱۱۴.۳۴ ین رسید.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت