جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156711
زمان انتشار: 10 آبان 1396 11:55:00

افزایش 70 درصدی حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال اخیر

وزیر اقتصاد کشورمان از افزایش 70 درصدی حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال اخیر خبر داد.
 افزایش 70 درصدی حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال اخیر

به گزارش بازار خبر مسعود کرباسیان که پس از دیدار با الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت:  خوشبختانه توسعه روابط ایران و روسیه به خوبی پیش رفته به نحوی که شاهد رشد 70 درصدی حجم روابط اقتصادی دو کشور در یک سال گذشته بوده ایم.

وی با بیان اینکه این دیدار فرصت مغتنمی بود تا بتوانیم مروری بر روابط و توسعه همکاری های دو جانبه دو کشور داشته باشیم،  تصریح کرد: همکاری های گسترده ای با روسیه فراهم شده که از نمونه های آن می توان به مباحث سرمایه گذاری، تاسیس نیروگاه های آبی و گازی، حمل ونقل به ویژه خطوط ریلی، فعالیت های کشاورزی و همکاری های دارویی نام برد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: زمینه های همکاری خوبی بین دو کشور فراهم شده است که از آن جمله می توان به توافق های سرمایه گذاری، راه اندازی فاز 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر و نیروگاه آبی 1400 مگاواتی بندرعباس، توسعه حمل و نقل دریایی و ریلی مشترک، پروژه های کشاورزی، همکاری های دارویی، نفتی و  گازی اشاره کرد.

کرباسیان از نهایی شدن مذاکرات به منظور همکاری ایران با پیمان اقتصادی اوراسیا، حل مشکلات بانکی و ایجاد زمینه فعالیت بانکی و همکاری های گمرکی به ویژه ایجاد کانال سبز برای تجار ایرانی به عنوان دیگر دستاوردهای توسعه روابط ایران و روسیه یاد کرد که توانسته زمینه مناسبی برای تعمیق همکاری های اقتصادی دو کشور  فراهم کند.

 باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد، پس از رایزنی این دو وزیر و گفتگو با خبرنگاران این دو مقام مسئول به سالن اجلاس سران در جلسه روسای جمهور شرکت کردند.

انتهای پیام/

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت