جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156185
زمان انتشار: 15 مهر 1396 20:04:00

بی‌اعتنایی طلا به آزمایش موشکی کره شمالی/ قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلا در آخرین روز کاری بازار‌های جهانی به علت نگرانی ناشی از اخبار مربوط به آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد و همچنین کاهش ارزش دلار، افزایش یافت.
بی‌اعتنایی طلا به آزمایش موشکی کره شمالی/ قیمت طلا کاهش یافت
به گزارش بازار خبر به نقل از رویترز، قیمت طلا از کمترین رقم در ۲ ماه گذشته به علت نگرانی ناشی از اخبار مربوط به آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد و همچنین کاهش ارزش دلار فاصله گرفت.
 
 تای وانگ، رئیس بخش فلز‌های گران بهای بازار‌های سرمایه بی‌ام‌اُ در نیویورک گفت: گزارش آزمایش موشکی کره شمالی که به می‌تواند به سواحل امریکا برسد به همراه تضعیف ارزش دلار سبب شد تا طلا از کمترین قیمت دو ماه گذشته فاصله بگیرد.
 
 هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۸.۴۶ دلار افزایش ۱۲۷۶.۶۸ دلار معامله شد.
 
 طلا طی ماه گذشته ۷ درصد از ارزش خود را از دست داد که معاملات احتکاری را در سطح کنونی بسیار بااحتیاط می‌کند از اینرو ما پیش از اینکه ۱۲۵۰ دلار را ببینیم ممکن است شاهد ۱۳۰۰ دلار باشیم.
 
 شاخص دلار از بالاترین رقم ۲ ماه و نیم اخیر پایین آمده است.
 
 فوآد رزاق‌زاده، تحلیلگر فنی در فورکس گفت: افزایش‌های اولیه دلار از بین رفته است چراکه بازیگران بازار برآورد‌های هوشیارانه‌تری در مورد گزارش مشاغل اتخاذ کردند و متوجه شدند که افزایش شدید در متوسط درامد‌های ساعتی ممکن است به علت کاهش قابل توجه در دستمزد‌های کم باشد و بیشتر از افزایش حقیقی در درآمدها، تندباد بر فرصت‌های شغلی اثر گذاشته است.
 
 وقتی ارزش دلار افت کرد، فلز‌های گران‌بها که با دلار قیمت‌گذاری می‌شود، ارزش می‌گیرند.
 
 ارزش طلا طی هفته گذشته ۰.۵ درصد کاهش یافت و چهارمین هفته کاهشی خود را رقم زد که طولانی‌ترین نوار خسارت هفتگی این فلز گران‌بها در سال جاریست.
 
 ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا ۱۳.۶ تن در هفته گذشته کاهش یافت و نخستین خروج سرمایه هفتگی در ۹ هفته گذشته و بیشترین از اواخر جولای را رقم زد.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت