جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156149
زمان انتشار: 13 مهر 1396 21:58:00

افزایش بیش از یک دلاری قیمت نفت با احتمال تمدید توافق اوپک

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با تصمیم به تمدید توافق اوپک از سوی روسیه و عربستان، بیش از یک دلار افزایش یافت و به بشکه‌ای ۵۶.۹۶ سنت به فروش رفت.
افزایش بیش از یک دلاری قیمت نفت با احتمال تمدید توافق اوپک
به گزارش بازار خبر، امروز در بازارهای جهانی نفت برنت یک دلار و 16 سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 56 دلار و 96 سنت به فروش رفت.
 
نفت وست تگزاس آمریکا هم با 91 سنت افزایش بشکه‌ای 50 دلار و 89 سنت معامله شد.
 
خبرگزاری رویترز درباره دلایل افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت: روز پنج‌شنبه قیمت نفت تحت تأثیر سیگنال‌های مثبتی که روسیه و عربستان برای محدود کردن تولید در سال آینده دادند، افزایش یافت، و توانست نشانه‌هایی بر سرمایه‌گذاران منتقل کند که حتی افزایش تولید نفت آمریکا و بازگشت دوباره لیبی به بازارهای جهانی، هم نتوانست قیمت را پایین نگه دارد.
 
استفان برنوک تحلیل‌گر اتحادیه نفتی PVM در لندن گفت: «اظهارات تأثیرگذاری که وزرای دو کشور روسیه و عربستان داشتند، باعث شد روند کاهشی قیمت نفت متوقف و مسیر صعودی شود.
 
هر دو شاخص نفتی برنت و وست تگزاس آمریکا طی هفته گذشته کاهش 5 درصدی داشتند و این کاهش به دلیل سودگیری سرمایه‌گذاران پس از افزایش‌های اخیر بود، اما این روند کاهشی دوباره مسیر افزایشی به خود گرفت.
 
پوتین رئیس‌جمهور روسیه این هفته اعلام کرد که طرح کاهش تولید نفت توافق اوپک تا پایان سال 2018 قابل تمدید است. این درحالی است که پیشتر این توافق تا مارس 2018 تمدید شده بود.
 
گروه اوراسیا اعلام کرد: «پوتین و سلمان احتمالاً به توافقی برای تمدید توافق اوپک رسیده‌اند، اگرچه این توافق به صورت رسمی اعلام نشده است.»
 
علی‌رغم اینها عوامل دیگری مانع از افزایش بیشتر قیمت شد، به‌طوری‌که تولید میدان نفتی شراره لیبی پس از دو روز تعطیلی در پی حملات مسلحانه دوباره به چرخه تولید بازگشت.
 
همچنین میزان صادرات نفت آمریکا هم روند افزایشی داشت که باعث شد قیمت نفت افزایش بیشتری نداشته باشد.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت