جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 155546
زمان انتشار: 17 شهریور 1396 10:55:00

ساماندهی محصولات کشاورزی با عرضه در بورس کالا

کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا موجب شفافیت بیشتر قیمت شده به طوریکه دولت هرساله محصولاتی همچون جو و گندم را بصورت تضمینی خرید می‌کند.
ساماندهی محصولات کشاورزی با عرضه در بورس کالا
به گزارش بازار خبر محمد امیری کارشناس بازار سرمایه  با اشاره به ممانعت از قیمت گذاری غیرشفاف محصولات خاص در بورس کالا اظهار کرد: ارزش معاملات در تالار کشاورزی بورس کالا نسبت به سال 92 و 93 با افزایش چشمگیری روبرو بوده است . ارزش معاملات تالار کشاورزی در سال 93 حدوداً 2 درصد ارزش کل معاملات بود در حالیکه این میزان در سال 96 نزدیک به 15 درصد ارزش کل معاملات بورس کالا در تالار کشاورزی رسیده است.
 
وی ادامه داد: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا موجب شفافیت بیشتر قیمت شده است، به طوریکه دولت هرساله محصولاتی همچون جو و گندم را بصورت تضمینی خرید می‌کند.
 
امیری با بیان اینکه بورس کالا توانست به کمک دولت بیاید عنوان کرد: باتوجه به تصویب آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشاورز جهت دریافت میزان مبلغ تضمینی اعلام شده از طرف دولت باید محصول خود را در بورس کالا عرضه نماید .
 
امیری با بیان اینکه در سال گذشته مشکلات کمتری در پرداخت های محصولات کشاورزی وجود داشت، افزود: امسال و بخصوص در شش ماهه نخست سال نیز محصولات جو وضعیت بهتری پیدا کرده اند.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت