جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 153991
زمان انتشار: 13 تیر 1396 23:20:00

نگرانی‌ در مورد عرضه گندم در بورس کالا وجود ندارد

مدیرعامل یکی از کارگزاران بورس درباره نگرانی از عرضه گندم در بورس کالا گفت: این امیدواری در سنوات گذشته با اجرای موفق در عرضه ذرت و جو بوجود آمده بنابراین دیگر نگرانی در این رابطه وجود ندارد.
نگرانی‌ در مورد عرضه گندم در بورس کالا وجود ندارد
به گزارش بازار خبر ،حسن رضایی پور با اشاره به انتقادات عرضه گندم در بورس کالا اظهارداشت: در بورس کالا مصرف کنندگان دسترسی مستقیمی به خرید تضمینی غلات و گندم دارند.
 
 
وی با اشاره به اینکه این طرح سنتی هرساله در بورس کالا صورت می‌پذیرد، عنوان کرد: براین اساس محصول از طریق مزایده عمومی به افراد واگذار و همچنین دولت هزینه متحمل شده را با افزایش قیمت تمام شده این محصول، در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.
 
 
رضایی پور با بیان اینکه درسال‌های اخیر مشکلات بودجه برای خرید تضمینی تامین نشده، عنوان کرد: براساس ماده ۳۲ قانون افزایش بهره وری حداکثر تا سه روز کاری وجه محصول، از طریق بورس کالا پرداخت می‌شود و این درحالی است که واریز مطالبات از طریق خرید تضمینی زمان بر است.
 
 
به گفته مدیرعامل یکی از کارگزاران بورس، کالا‌هایی که وارد بورس کالا شده موارد استاندارد را رعایت کرده و می‌توانند بصورت خودکار حرکت کرده و خرید و فروش کنند.
 
 
رضایی پور با اشاره به نگرانی‌های بوجود آمده در عرضه این محصول گفت: بورس کالا بستر مناسبی را به وزارتخانه‌ها ارائه داده و در ۴ استان بصورت پایلوت عرضه گندم در بورس کالا صورت گرفته است.
 
 
وی با اشاره به نگرانی‌های بوجود آمده در انجمن‌های صنفی گفت: این نگرانی قابل پذیرش است،اما این امیدواری در سنوات گذشته با اجرای موفق در ذرت و جو بوجود آمده بنابراین این نگرانی تاحدی قابل رفع است.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت