جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 153865
زمان انتشار: 09 تیر 1396 14:00:00
بورس در هفته‌ای که گذشت:

الاکلنگ بازار سرمایه در تعطیلات عید فطر

معامله گران بازار سرمایه در اولین روز بازار،معاملات ۹۰ میلیارد تومانی را تجربه کردند که این روند امیدوارکننده بود اما در پایان به دلیل عرضه بر تقاضای معامله گران اغلب حقیقی در نماد‌های شاخص ساز با افت مواجه شد.
الاکلنگ بازار سرمایه در تعطیلات عید فطر
به گزارش بازار خبر،  در اولین روز کاری هفته ای که گذشت شاخص کل هم وزن با افزایش ۵۰ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۱۴ واحد رسید، این درحالی است که شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۱۷ واحدی به عدد ۸۵ هزار و ۶۰۸ واحد رسید.
 
 
همچنین ارزش کل معاملات بازار سرمایه، به بیش از ۱۱ میلیارد تومان رسید که در بازار نقدی این بازار از ۹۰ میلیارد تومان تنها اندکی بالاتر رفت که این امر ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۲۸ میلیون و ۷۰۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۷ هزار و ۹۰۷ نوبت داد و ستد شده است.
 
 
بازار سرمایه در حالی زیر سایه سنگین معاملات درون‌گروهی و کد به کد اغلب حقوقی‌ها در روز‌های پرترافیک فصل مجامع آغاز به کار کرد که با وجود ایجاد بارقه‌هایی از امید تازه برای اغلب خریداران سهام، اما در نهایت با فشرده‌تر شدن عرضه‌های سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه‌های شاخص‌ساز همچنان شاهد بازاری کوتاه‌مدت‌نگر و ضعیف بود.
 
 
*** در دومین روز از بازار سرمایه، شاخص کل هم وزن با  افزایش ۶۴ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۷۸ واحد رسیده است، این درحالی است که شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۹۵ واحدی به عدد ۸۵ هزار و ۷۰۳ واحد رسیده است.
 
 
ارزش کل معاملات بازار سرمایه، بیش از ۱۹۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که این امر ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۱۶ میلیون و ۷۹۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰ هزار و ۹۳۹ نوبت داد و ستد شده است.
 
 
هم‌زمان با نوسانی شدن بازار‌های جهانی ارز گروه معدنی‌ها شاهد اقبال عمومی خریداران سهام برای جمع‌آوری سهام شرکت‌ها به‌ویژه در گروه سرب و روی بود که هم‌سو با حمایت حقوقی‌ها گروه فلزات اساسی توانست لیدر بازار سهام باشد.
 
 
بازار سهام، بازاری کم حجم، اما توأم با اقبال عمومی حقوقی‌ها در گروه‌های پیشرو به‌ویژه فلزات اساسی، معدنی‌ها و البته پالایشی‌ها بود که توانست بازار سهام را با نماگر‌هایی سبزپوش به تعطیلات تقویمی هفته جاری بفرستد.
 
 
*** در آخرین روزکاری بازار سرمایه، شاخص بورس و اوراق بهادار با رشد ۳۹.۲ واحدی به عدد ۷۸ هزار و ۷۰۴ واحد رسیده است، این درحالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از ۸۴۹ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۳۳۰ میلیون سهم طی ۳۲ هزار نوبت معاملاتی است.
 
 
نماد‌های پر بیننده نماد فولاد، فاسمین، با روند صعودی و نماد فخاس، اخابر، پارسان، آپ با روند نزولی بوده است.
 
 
شاخص کل فرابورس در آخرین روز کاری بازار، با ۱۰.۳۰ واحد رشد به پله ۹، ۱، ۰ هزار و ۳، ۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات ۶۰۷ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۱۷۵ میلیون سهم طی ۲۶ هزار نوبت معاملاتی است.
 
 
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت