جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 153652
زمان انتشار: 30 خرداد 1396 13:56:00

لبنیات در مسیر گرانی/وضعیت عرضه لبنیات در بازار بیش از تقاضاست

قیمت انواع محصولات لبنی در مقایسه با ماه های گذشته از ثبات نسبی قیمت ها برخودار است.
لبنیات در مسیر گرانی/وضعیت عرضه لبنیات در بازار بیش از تقاضاست

به گزارش بازارخبر : قیمت انواع محصولات لبنی در مقایسه با ماه های گذشته از ثبات نسبی برخوردار است.

آخرین بررسی ها از بازار لبنیات حاکی از آن است که به طور متوسط قیمت شیر کم چرب یک لیتری 2500 تومان،شیر پرچرب یک لیتری 2600 تومان،ماست کم چرب یک و نیم لیتری 5000 هزار تومان،ماست پرچرب یک و نیم لیتری 5300 تومان،خامه 100 گرمی 1400 تومان،پنیر خامه ای 100 گرمی 1400 تومان،پنیر 450 گرمی 5000 هزار تومان و هر کیلو کشک 9 هزار تومان است.

اما مدتی است پس از بازگرداندن افزایش غیر قانونی لبنیات به روال سابق، کارخانه ها خواستار افزایش قیمت شدند و بدین منظور مدارک و اسناد لازم جهت بررسی قیمت ها را به سازمان حمایت ارسال کردند تا در این باره تصمیمات لازم اخذ شود و این درحالی است که پس از گذشت چند سال از اجرای نرخ مصوب خرید شیر خام از دامداران کارخانه ها زیر بار این امر نمی روند.

علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات تهران گفت: در حال حاضر وضعیت عرضه لبنیات در بازار بیش از تقاضاست به طوریکه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تخفیفات ویژه شرکت های لبنی در ماه رمضان افزود:در ماه ضیافت مهمانی خدا برخی شرکت های لبنی تخفیفات ویژه ای برای فروشندگان و خریداران در نظر گرفتند .

رجبی در پاسخ به این سوال که با تمام ماه رمضان احتمال افزایش قیمت وجود دارد، بیان کرد: کارگروه تنظیم بازار در حال بررسی اسناد و مدارک کارخانه های لبنی است از این رو نمی توان پیش بینی در این باره داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات تهران تصریح کرد: با توجه به وضعیت تقاضا برای خرید محصولات لبنی بهتر است که افزایش قیمتی اعمال نشود.

انتهای پیام/

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت