جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 15096
زمان انتشار: 02 دی 1390 13:21:00

آخرین وضعیت پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های جدید در بورس اعلام شد

 فارس نوشت:

معاون ناشران و امور اعضاء شرکت بورس اوراق بهادار آخرین وضعیت پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های جدید را اعلام کرد.

علی سنگینیان  در رابطه با آخرین وضعیت پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های جدید در بازار سهام گفت: در حالی شرکت‌هایی مانند مؤسسه اعتباری توسعه و نفت و گاز پارسیان پذیرش شده اند که در صورت ارائه بودجه 6 ماهه مؤسسه توسعه، سهام آن طی هفته‌های آینده عرضه خواهد شد. همچنین شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس پذیرش شده که با ارائه صورت‌های مالی 6 ماهه زمینه واگذاری سهام این شرکت مشمول اصل 44 هم فراهم خواهد شد.
 
سنگینیان در رابطه با تکلیف واگذاری سهام حمل و نقل خلیج فارس که ماه‌ها از پذیرش آن گذشته اما خبری از عرضه سهام آن نشده توضیح داد: شرکت بازرگانی دولتی به عنوان سهامدار عمده عام باید نامه‌ای در خصوص تعهد 4 میلیارد تومانی مرتبط با مباحث بیمه‌ای به سازمان بورس ارائه می‌کرد. این نامه هرچند ارائه شد اما مورد قبول مسئولان سازمان بورس قرار نگرفت. بنابراین در صورت نهایی شدن این تعهدنامه، سهام این شرکت هم در بورس عرضه خواهد شد.

سنگینیان با بیان اینکه عرضه سهام کشتیرانی والفجر انجام شد اما به دلیل تفاوت قیمت بین عرضه و تقاضا، عرضه‌ای صورت نگرفت، گفت: مدت 6 ماهه پذیرش و عرضه سهام این شرکت به پایان رسیده و در صورت تمایل به عرضه مجدد سهام آن باید فرآیند تقاضای پذیرش و درج آن در بورس طی شود.

وی در خاتمه با بیان اینکه پذیرش و آماده‌سازی بیمه ملت هم در حال انجام است، گفت: با مسئولان هلدینگ سیمان فارس - خوزستان مذاکراتی برای پذیرش و عرضه سهام 3 شرکت سیمان آبیک، خوزستان و فارس شده که در حال تکمیل مدارک و اطلاعات هستیم.
کلمات کلیدی: سهام , بورس , ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت