جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142952
زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1396 11:17:00

چگونه ارزش پول ملی تغییر می‌کند؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: هر وقت دولت بخواهد، نقدینگی را بالا می‌برد و به دلیل این‌که میزان نقدینگی دولت تغییر می‌کند، ارزش پولی که در اختیار مردم است هم تغییر می‌کند.
چگونه ارزش پول ملی تغییر می‌کند؟

به گزارش بازار خبر،  بیت‌اله ستاریان در گفت‌وگو با افکارنیوز اظهار داشت: هم‌اکنون دولت مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور را در اختیار دارد و این بخش‌ها، با سیستم دولتی نفت، گاز، طلا و... مدیریت می‌کند.
 
 
 
وی افزود: در خصوص این‌که به چه دلیل در اقتصادهای دولتی فساد ایجاد می‌شود، باید گفت که در اصول دموکراسی، مردم سیاست‌گذار و تامین‌کننده امنیت کشور را انتخاب می‌کنند، ولی وقتی یک اقتصادی دولتی باشد، در واقع مردم در پای صندوق‌های رأی، تولیدکنندگان را انتخاب می‌کنند.
 
 
 
این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در این میان، افرادی پیدا می‌شوند که با بهره‌برداری از رانت‌ها و وعده‌های پوچ، به‌دنبال این می‌روند که مدیریت کارخانه‌ها را برعهده گیرند.
 
ستاریان متذکر شد: در چنین اقتصادی، 50 درصد نقدینگی در اختیار دولت و این بخش تعیین‌کننده کل اقتصاد کشور اقتصاد است و بیشتر درآمد نیز توسط دولت ایجاد می‌شود.
 
وی یادآور شد: بخش خصوصی حداقل درآمد کشور را دارد، زیرا بخش موثر اقتصاد، یعنی نفت و گاز هم در دست دولت است.
 
این کارشناس اقتصادی عنوان کرد: هر وقت دولت بخواهد، نقدینگی را بالا می‌برد و به دلیل این‌که میزان نقدینگی دولت تغییر می‌کند، ارزش پولی که در اختیار مردم است هم تغییر می‌کند.

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت