جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 141993
زمان انتشار: 25 فروردین 1396 10:20:00

بازار بورس در سال 96 به کدام سو می رود؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس تهران در سالی که گذشت پستی و بلندی‌های فراوانی را پشت سر گذاشت و در حالی وارد سال ۹۶ شد که ریسک‌های بیشتری گریبان گیر بازار سرمایه کشور هستند.
 بازار بورس در سال 96 به کدام سو می رود؟

به گزارش بازار خبر،بورس تهران در سالی که گذشت پستی و بلندی‌های فراوانی را پشت سر گذاشت و در حالی وارد سال ۹۶ شد که ریسک‌های بیشتری گریبان گیر بازار سرمایه کشور هستند. از طرفی در اقتصاد و بازارهای جهانی نیز ریسک‌های جدیدی مشاهده می‌شود که تمامی این عوامل باعث واکنش تدریجی بورس کشور به این اتفاقات خواهد شد.


وی ادامه داد: حمله موشکی آمریکا به سوریه بازارهای جهانی را متلاطم ساخته و وضعیت اقتصاد جهانی و همچنین روند بازار‌ها را با ابهاماتی روبرو کرده است. 

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این اقدام از سوی آمریکا باعث کاهش شاخص‌های بورس‌های جهانی بخصوص در منطقه آسیا شد، البته شاخص‌های بورسی آمریکا نیز با افت مواجه شدند، ولی با این اوصاف بورس تهران اولین روز کاری خود را علی رغم واکنش منفی بورس‌های جهان به این مساله با افزایش نسبی شاخص سپری کرد، در هر صورت همیشه بورس‌های جهانی در شرایط آرامش بازدهی بهتری را نصیب فعالان خود می‌کنند.

گیوکی عنوان کرد: قیمت‌های جهانی بر شاخص و روند صنایع بورس کشور تاثیر گذارند همان طور که تجربه نشان داده است در شرایط نا امن اقتصادی در جهان و در صورتی که قیمت طلا با افزایش همراه باشد، گرایش به سمت بازار طلا خواهد بود و این مساله می‌تواند سرمایه‌ها را از بازار سهام به سمت بازار طلا هدایت کند که در این شرایط بورس با واکنش منفی مواجه خواهد شد. از سویی دیگر افزایش قیمت نفت نیز می‌تواند بر محصولات شیمیایی تاثیر گذار باشد.
 
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در صورت ادامه دار بودن تنش‌های منطقه‌ای امکان دارد قیمت فلزات و حامل‌های انرژی با کاهش نیز روبرو شود که در این صورت احتمال متاثر شدن بورس تهران نیز وجود خواهد داشت، اما بازارهای ارز نیز همچون دیگر بازار‌ها با سردرگمی همراه شده اند.


وی یادآورشد: در حال حاضر روند شاخص بورس مثبت است و به نظر می‌رسد بورس تهران فعلا نسبت به این اتفاقات روند بی تفاوتی را در پیش گرفته است.

باشگاه


کلمات کلیدی: بورس , سرمایه ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت