جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 139081
زمان انتشار: 22 دی 1395 15:55:00

نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر معاملات سکه آتی

روز دوشنبه بازار سکه و ارز با عوامل متفاوتی روبه‌رو بودند؛ به طوری‌که به تبع کاهش نوسانات نرخ ارز و حرکت رو به بالای اونس طلا، معاملات آتی نیز در سومین روز هفته با نوسان قیمت به کار خود پایان داد.
نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر معاملات سکه آتی

 به گزارش بازار خبر؛ درهمین راستا سررسیدهای تیر و شهریورماه با روند نزولی و سایر سررسیدها روند مثبتی را به ثبت رساندند، این در شرایطی است که سررسید تازه وارد آبان نیز از این روز به جمع سررسیدها پیوست.

 
به این ترتیب در معاملات آتی بورس کالای ایران، سکه تحویل دی ماه با قیمت یک میلیون و ۱۸۷ هزار تومان رشد 0.26 درصدی را تجربه کرد، همچنین قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۲۱۸ هزار تومان افزایش 0.13 درصدی را به ثبت رساند. ازسویی سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با نرخ یک میلیون و ۲۵۸ هزار تومان به فروش رسید و با رشد 0.39 درصدی همراه شد. این در شرایطی است که سررسید تیرماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۲۸۶ هزار تومان معامله و افت 0.24 درصدی را تجربه کرد، همچنین سررسید شهریور سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۰۸ هزار تومان معامله شد و کاهش 0.06 درصدی را به ثبت رساند. ازطرفی طی این روز سررسید آبان ماه ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۳۱ هزار تومان روی تابلوی معاملاتی بازار آتی سکه نقش بست.

در بازار نقدی چه گذشت؟
 
در سومین روز هفته، با وجود کاهش نوسانات دلار قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر افزایشی قرار گرفت و با ۵ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۱۸۳ هزار تومان رسید. افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی عامل مهمی بود که بهای سکه تمام را افزایشی کرد، البته میزان حجم معاملات در بازار سکه نیز کاهش یافته بود.
 
در همین حال سایر سکه‌ها بدون هیچ تغییری به کار خود ادامه دادند، به طوری‌که هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۵ هزار تومان فروش رفت. ربع سکه نیز با قیمت ۳۲۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت ۲۰۵ هزار تومان به فروش رسید.
 
منبع: تابناک
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت