جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 139080
زمان انتشار: 22 دی 1395 19:30:00

اتلاف میلیون ها دلار ارز کشور برای واردات 30 میلیارد نخ سیگار!

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: وقتی در کشور امکان تولید سیگار و دخانیات وجود داردبهتر است با تولید این محصولات از خروج ارز از کشور برای دخانیات جلوگیری کنیم.
اتلاف میلیون ها دلار ارز کشور برای واردات 30 میلیارد نخ سیگار!

 به گزارش بازار خبر؛ علی کلانتری اظهار کرد: در مجموع دخانیات چیز خوبی نیست ولی وقتی در شرایطی که در کشور استعمال این‌گونه تولیدات وجود دارد بهتر است که این‌ها در کشور تولید شود تا ارز از کشور به خاطر دخانیات خارج نشود، زیرا راه‌های مهم‌تری برای خروج ارز از کشور وجود دارد.

این مسئول با اشاره به تولید دخانیات در استان و یا کشور، ادامه داد: وقتی در داخل کشور دخانیات تولید می‌شود، استانداردها و ضوابط لازم بر اساس آنچه که در کشور تعیین شده است، رعایت می‌شود و مصرف‌کنندگان مواد دخانی در حداقل شرایط می‌دانند که چیزی که مصرف می‌کنند در کشور تولید شده و مواد استانداردی در آن استفاده شده است.

وی تصریح کرد: در کشور میزان مصرف دخانیات قابل توجه است که بخش کمی از آن تولید داخلی و بخش عمده به صورت واردات است که کمی از آن به صورت واردات قانونی و بخشی قابل توجه به صورت قاچاق است و وقتی مصرف‌ دخانیات در کشور به این شکل است، بهتر است که در داخل تولید دخانیات داشته باشیم تا هم بر مواد داخل آن نظارت و هم از خروج ارز جلوگیری شود.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: برای اینکه استان بر اساس آنچه که گفته شده به قطب دخانیات تبدیل شود باید بتواند بخش عمده‌ای از دخانیات مصرفی کشور را تولید کند تا به عنوان قطب شناخته شود، البته شاخص‌های دیگری نیز وجود دارد که این مهم تحقق یابد.

کلانتری یادآور شد: در تولیدات خارجی، موادی استفاده می‌شود که اعتیادآور است و مصرف‌کننده را به خود وابسته می‌کند ولی می‌توان ادعا کرد که آنچه که در کشور تولید می‌شود با نظارت استاندارد و مراکز بهداشتی و تبلیغات بازدارنده‌ای که دارد، سلامت مصرف کننده را کمتر تهدید می‌کند.

وی، میزان مصرف تقریبی سیگار در کشور را ۷۰ میلیارد نخ در سال عنوان کرد و گفت: در کشور ۷۰ میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود و این در حالی است که ۴۰ میلیارد نخ آن در داخل کشور تولید می شود که ۲۲ میلیارد نخ آن توسط شرکت توتون صنعت تولید و مابقی مصرف از خارج از کشور تامین می‌شود.

 
منبع: ایسنا
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت