جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 139078
زمان انتشار: 22 دی 1395 19:24:00

تاکید مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بر اجرای بانکداری اسلامی

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ضمن تاکید بر اهتمام در تحقق بانکداری اسلامی گفت: عملیات بانکداری اسلامی بر اساس فقه معاملات اسلامی صورت می‌گیرد و مهم‌ترین اصل در آن تقسیم سود و زیان حاصل از معامله و پرهیز از پرداخت ربا است.

 به گزارش بازار خبر؛ مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این خصوص گفت: یکی از انواع خدمات بانکداری اسلامی عقد قرض‌الحسنه است و اعطای این نوع خدمات و تسهیلات از فضیلت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بدون بهره و تنها در مقابل اخذ صفر تا چهار درصد کارمزد به نیازمندان واقعی جامعه اعطا می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادامه داد: این بانک تاکنون در زمینه حمایت و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ، سازمان زندان‌ها و بهزیستی کل کشور گام‌های موثر و مثبتی برداشته است.

وی تصریح‌کرد: ۹۰ درصد منابع قرض‌الحسنه این بانک به اعطای تسهیلات در حوزه‌های ازدواج جوانان، درمان بیماری‌های خاص، رفع مایحتاج ضروری و اشتغال‌زایی و کارآفرینی تخصیص می‌یابد.

اکبری افزود: هدف اصلی این بانک اهتمام در مسئولیت‌های اجتماعی به منظور توزیع عادلانه نقدینگی، ایجاد رونق اقتصادی و خروج از وضعیت رکود است.

وی در ادامه گفت: در این راستا ۷۰ درصد منابع تجمیع شده در این بانک صرف اشتغال‌زایی و کارآفرینی در حوزه کسب و کارهای کوچک و تامین ابزارآلات لازم برای توسعه اشتغال و تولید در کشور می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به نقش خیرین در تجمیع منابع قرض‌الحسنه تصریح‌کرد: خیرین جامعه با سپرده‌گذاری در این بانک می‌توانند به توسعه ارائه خدمات به مشتریان و افراد نیازمند جامعه کمک کنند.

اکبری افزود: همچنین سازمان‌ها و نهادها می‌توانند تنها با انتقال بخشی از گردش مالی خود درقالب اعتبار در حساب جاری به پیشبرد اهداف بانک در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی یاری رسانند تا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بتواند با خدمات و طرح‌های تسهیلاتی خود افراد و نیازمندان بیشتری را تحت پوشش قراردهد.

 

منبع: ایسنا

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت