جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 139066
زمان انتشار: 22 دی 1395 17:45:00

شلیک هشدار ناو آمریکایی به سمت قایق های تندروی ایران

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، یک ناو آمریکایی در تنگه هرمز اقدام به شلیک سه تیر هشدار به سمت چهار قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرده است.

 به گزارش بازار خبر؛ رویترز با اعلام این خبر به نقل از دو مقام نظامی آمریکایی که نام آنها فاش نشده، نوشته است که قایق های تندروی ایرانی روز یکشنبه با سرعت بسیار بالا به سمت این ناو آمریکایی در حرکت بوده اند که با این شرایط مواجه شدند.

به گفته این مقامات، ناو آمریکایی USS Mahan قبل از شلیک به سمت قایق های ایرانی اقدام به برقراری ارتباط رادیویی با آنها کرده و درخواست نموده که قایق های ایرانی از سرعت خود بکاهند؛ اما قایق های ایرانی پاسخی به این درخواست نداده اند.

شلیک هشدار ناو آمریکایی به سمت قایق های تندروی ایران

در نتیجه این ناو که مشغول اسکورت دو شناور دیگر آمریکایی بوده، اقدام به شلیک سه تیر هشدار کرده است و همچنین یک بالگرد آمریکایی نیز با پرواز از عرشه ناو اقدام به پرتاب منور دودزا به سمت قایق های ایرانی کرده است.

این مقامات گفته اند، در حین این واکنش، قایق های ایرانی به فاصله 800 متری ناو آمریکایی USS Mahan رسیده بودند.

گفتنی است، پیش از این در ماه اکتبر سال 2016 نیز اتفاق مشابهی رخ داده و یک شناور گشت زنی آمریکا در مواجهه با قایق های تندروی سپاه اقدام به شلیک سه تیر هشدار کرده بود. در این ماجرا قایق های ایرانی به 200 متری شناور مذکور با نام USS Squall رسیده بودند.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت