جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 139010
زمان انتشار: 21 دی 1395 11:48:00

شاخص کل بورس 6 واحد بالا رفت/ استقبال از نمادهای خودرویی

شاخص کل بورس، امروز (یکشنبه) دوباره در جا زد و با رشد 6 واحدی در جایگاه 78 هزار و 833 واحد ایستاد.
به گزارش بازار خبر،  در معاملات امروز، بیش از 862 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و 372 میلیارد ریال در 55 هزار و 290 نوبت خرید و فروش شد.
 
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 2 واحد، شاخص بازار اول 57 واحد و شاخص 30 شرکت برتر چهار واحد افزایش یافت.
 
درمقابل، شاخص کل (هم وزن) 39 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 31 واحد، شاخص آزاد شناور یک واحد و شاخص بازار دوم 282 واحد افت کرد.
 
نمادهای خساپا (سایپا)، کچاد (صنعتی و معدنی چادرملو)، خودرو (ایران خودرو) و پارسان (نفت و گاز پارسیان) در رشد امروز شاخص بیشترین سهم را داشتند، در مقابل، فملی (ملی صنایع مس)، بترانس (ایران ترانسفو) و وغدیر (سرمایه گذاری غدیر) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بر جای گذاشتند.
 
صنایع شیمیایی سینا، سیمان غرب، کشت وصنعت پیاذر، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و جام دارو در معاملات امروز، بیشترین رشد قیمت را داشتند.
 
بیشترین کاهش قیمت نیز به حق تقدم کارخانجات قندقزوین، حق تقدم سیمان کردستان، حق تقدم کاشی سعدی، حق تقدم سایپا شیشه و حق تقدم سرمایه گذاری غدیر تعلق گرفت.
 
«بهروز عباس زاده » کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت امروز بورس، گفت: شاخص کل در معاملات امروز رشد خاصی نداشت، اما نمادهای پرطرفدار با استقبال مواجه بودند.
 
وی به تاثیر مثبت گروه خودرویی بر رشد شاخص اشاره کرد و افزود: قیمت نمادها معمولا پس از چند روز افت، برای مدتی رشد می کنند، بر این اساس در چند روز گذشته، شاهد افت نمادهای خودرویی بودیم، اما امروز مثبت شدند.
 
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: رشد قیمت برخی نمادها در معاملات امروز، ناشی از انتظار سهامداران برای رشد قیمت ها بود.
 
عباس زاده ادامه داد: به نظر می رسد شاخص کل در 2 روز آینده، نوسان زیادی نداشته باشد، اما نمادهای برخی گروه ها مانند خودرویی ها، اندکی رشد کنند.
 
وی بیان داشت: قیمت فلزات در بازارهای جهانی به ویژه بازار لندن، در روزهای اخیر رشد خاصی نداشته، بنابراین شاهد نوسان اندک نمادهای فلزی در بورس هستیم.
 
این کارشناس بازار سرمایه به بازدید امروز شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تالار معاملات حافظ اشاره کرد و گفت: این بازدید سرزده، نوعی دلداری به سهامداران به شمار می رود.
 
 
منبع: تسنیم
 

 

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت