جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 128510
زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1395 17:38:00

سازمان بنادر توسعه یک بندر را به شرکت تعاونی کارکنان خود واگذار کرد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واگذاری توسعه بندر شهید بهشتی چابهار توسط سازمان بنادر به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود خبر داد و گفت: شرکت تعاونی کارکنان سازمان بنادر تسهیلات کلانی از صندوق توسعه ملی دریافت کرده است.

به گزارش بازار خبر،  اکبر ترکان در نشست خبری با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص توسعه سواحل مکران، اظهار کرد: بعد از دولت یازدهم سازمان بنادر از صندوق توسعه ملی تسهیلات کلانی برای شرکت خصوصی که خودشان با مشارکت کارکنان این سازمان ایجاد کردند دریافت کرده و سرمایه‌گذاری در توسعه بندر شهیدبهشتی را به این شرکت واگذار کرده است.


وی با بیان اینکه زیرساختها و سازه‌های بتنی این بندر در دولت قبل شروع شده و اکنون تمام شده است بیان کرد: سازه‌های بندر چابهار آماده شده است ولی قرار است تجهیزات آن را هندی‌ها تامین کنند، آنها تمام ماشین‌آلات موردنیاز را برای عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار مستقر می‌کنند و طبق تعرفه‌های بندری بابت عملیات بندری پول دریافت خواهند کرد.

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هندی‌ها بنا به دلایلی می‌خواهند در بندر چابهار کار کنند، در پاسخ به پرسشی که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران هندی تحت تاثیر آمریکایی‌ها قرار دارند، گفت: همه قدرت‌های دنیا تحت تاثیر آمریکا هستند به جز ایران، هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار اعلام آمادگی کرده‌اند، حال باید دید در عمل چه اتفاقی می‌افتد، اگر آنها در زمان مقرر نیایند سازمان بنادر در این‌باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ترکان در ادامه با اشاره به تصمیم‌گیری دولت برای توسعه سواحل مکران یادآور شد: به تمام سواحل ایران از بندرعباس تا گوات، مکران می‌گویند و آن چیزی که در دولت اتفاق افتاده این است که سواحل مذکور توسعه یابد.

وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت جهان در سواحل زندگی می‌کنند گفت: این در حالی است که در سواحل ایران از خرمشهر تا گواتر تنها 1.5 میلیون نفر سکونت دارند که نسبت به جمعیت 80 میلیونی کشور زیر 2 درصد است. این مسئله نشان می‌دهد باید با یک برنامه‌ریزی صحیح توسعه مکران در دستور کار قرار گیرد.

به گفته دبیر شورای عالی مناطق آزاد، دولت ضوابط و مقررات موردنیاز برای توسعه سواحل مکران را تصویب کرده و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای توسعه سواحل مکران مدیریت تعیین خواهد کرد.
 
 
منبع:تسنیم
 
 
 
کلمات کلیدی: بنادر , توسعه ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت