جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 11724
زمان انتشار: 14 آبان 1390 15:00:00

ترفند جدید صرافان برای فروش ارز

در حالی که از هفته گذشته صف‌های طولانی برای خرید ارز مقابل صرافی بانک‌ها شکل می‌گرفت به تازگی مسئولان این بخش به مشتریان اعلام کردند که برای دریافت ارز فقط نام بنویسند و منتظر دریافت ایمیل باشند.
به گزارش فارس همزمان با اوج‌گیری التهابات بازار ارز از هفته گذشته تاکنون اتفاقات مختلفی در این بازار مشاهده شد که اوج آن ثبت نرخ فروش دلار 1335 تومانی در اواخر روزهای هفته قبل بود. به دنبال افزایش نرخ ارز در بازار آزاد، صرافی بانک‌ها اقدام به عرضه ارز تنها به قشر صراف نمودند تا با این سیاست تا حدودی مانع از تداوم سیر صعودی دلار در بازار شوند.

اما در حالی که بانک مرکزی این سیاست را از طریق صرافی بانک‌ها اجرایی نمود، ولی پاسخ آن در واقعیت بازار مشاهده نشد، چرا که قیمت‌های فروش ارز در صرافی بانکها نیز با قیمت دولتی دلار و سایر ارزها تفاوت فاحشی دارد.

براساس سیاست بانک مرکزی هر صراف دارای مجوز این بانک می‌تواند روزانه تا سقف 200 هزار دلار دریافت کند، اما با وجود اینکه صرافی‌ها این میزان سهمیه را روزانه از مجاری بانکی دریافت می‌کنند ولی از فروش ارز به مشتریان واقعی امتناع می‌کنند.

* صرافان تهرانی در صف صرافی‌های توسعه صادرات و ملی

افزایش قیمت ارز از هفته گذشته موجب شد تا بار دیگر خیابان فردوسی شاهد تشکیل صف‌های طولانی مقابل صرافی بانک‌ها شود. البته این حکایت تنها مختص این منطقه نیست، چرا که این روزها هر منطقه‌ای که صرافی بانک‌های توسعه صادرات، ملی و ملت در آن حضور داشته باشد شاهد جمعیت نسبتاً زیادی مقابل ساختمان این صرافی‌ها هستند.

همان‌طور که به متقاضیان خرید ارز اعلام شده صرافان تهرانی می‌توانند با مراجعه به صرافی بانک‌های توسعه صادرات و ملی ارز موردنیاز خود را دریافت نمایند.همچنین صرافی‌های شهرستان نیز می‌توانند از طریق صرافی بانک ملت سهمیه روزانه ارز خود را دریافت کنند.
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت